Ana sayfa Global Haberler Riot Geliştiricisinin İşine Son Verildi

Riot Geliştiricisinin İşine Son Verildi

1039
Riot Geliştiricisinin İşine Son Verildi
Riot Geliştiricisinin İşine Son Verildi

Riot Geliştiricisinin İşine Son Verildi – Hubogi Riot bünyesinde çalışan League of Legends geliştiricisi Aaron “Riot Sanjuro” Rutledge popüler bir yayıncı ile yaşadığı laf dalaşı yüzünden işinden oldu.

Aaron Rutledge popüler League of Legends yayıncılarından Tyler1 hakkında yapmış olduğu söylemler kendi için iyi sonuçlanmadı. 22 yaşında olan Tyler1 LoL yayıncıları arasında tabiri caizse en belalılar arasında diyebiliriz. Riot tarafından defalarca ban yemesine karşın yedek hesaplar ile tekrar tekrar oyuna geri dönmüştü. Yayınlarında sportmenlik dışı, rahatsız etmek, hesap paylaşmak, dalga geçmek akla ne geliyorsa yapan bir isim.

Son aldığı ban ile Tyler1 yaptığı açıklamasında artık düzeldiğini ve akıllandırınız belirtince Rutledge Discord sunucusu üzerinden kendini tutamayıp “Tyler1’in cezasını kaldıralım da yapımına en ufak bir emeği ve katkısı olmayan bir oyundan pislik ve salakça davranarak yılda 100 bin dolar kazansın.” Sözlerini söyledi. Ayrıca sinirlerine hakim olamayıp “O tam bir cüceye benziyor. Zaten kullandığı onca zararlı şey yüzünden kanser olup ölecek, o zaman rahat ederiz.” Sözleriyle devam eden Rutledge’e Discord sunucusunda neden böyle bir şey dediği sorulması üzerine “Benim başıma ne kadar fazla bela açtığını biliyor musunuz? Onun yaptığı pislikler yüzünden günde kaç saat uğraştığımı biliyor musunuz?” gibi cevaplar verdi.

Riot Geliştiricisinin İşine Son Verildi Tüm bu yaşananların üzerine Tyler1 Twitter’dan kendisine kızgın değilim şeklinde açıklama yapmış olsa da Riot Games yetkilileri Rutledge’nin işine son verdiklerini ve söylenen şeylerin kabul edilebilir bir yanının olmadığını belirtti. Ayrıca Riot Games adına hem Tyler1’den hem de tüm oyuncu camiasından özür dilediklerini ekledi.