Ana sayfa Global Haberler Rovio Halka Arzı Durdurdu

Rovio Halka Arzı Durdurdu

1020
Rovio Halka Arzı Durdurdu
Rovio Halka Arzı Durdurdu

Rovio Halka Arzı Durdurdu – Hubogi Geçtiğimiz ay bizim de haberini yapmış olduğumuz Rovio’nun borsa yoluna girmesi ve hisselerinin arzı konusunda yeni bir gelişme geldi. Öncelikle geçtiğimiz ay ki haberi kısaca hatırlayacak olursak Finlandiya merkezli oyun yapımcısı sektör dışı yapmış olduğu birçok adım ile büyük gelir artışları sağlamıştı. Son olarak ise halka arz yoluna giden Rovio, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada aşırı başvurudan dolayı halka arzı durdurmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Yaptığı açıklama da Finlandiya, Danimarka ve İsveç’te halka arzın durdurulduğunu ve  artık daha fazla özel kişilerin başvuruda bulunamayacağını belirten Rovio, kurumsal açıdan tekliflerin halen devam ettiğini de belirtti.

Rovio Halka Arzı Durdurdu Rovio, IPO’nun Eylül verilerine göre halka arzın ardından 958 milyon dolar ile 1.07 milyar dolar arasında değer kazanacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Rovio yaptığı diğer çalışmalarda İngiliz futbol kulübü Everton ile sponsorluk anlaşması için görüşme içerisinde. 2017 içerisinde en büyük gelir yükselişi rekorunu eline alacak gibi gözüken Rovio, en iyi 50 mobil oyun geliştirici firma arasında da 20. Sırada yer alıyor.