Ana sayfa Global Haberler Rovio Londra’da Yeni Bir Geliştirme Stüdyosu Açıyor

Rovio Londra’da Yeni Bir Geliştirme Stüdyosu Açıyor

1210
Rovio Londra
Rovio Londra'da yeni bir geliştirme stüdyosu açıyor.

Rovio Londra’da yeni bir geliştirme stüdyosu açıyor. Haber, Mark Sorrell tarafından Pocket Gamer Connects London 2017’de duyuruldu. Ürün Müdürü Sorrell, stüdyonun yeni çok oyunculu oyunlar üzerinde çalışacağını söyledi. En azından başlangıçta, Londra bürosunun Angry Birds unvanında çalışmayacağını da sözlerine ekledi.

F2P oyun dizaynı konusunda danışmanlık hizmetleri veren Sorrell geçtiğimiz Haziran ayında Rovio ekibine katılan 3 önemli isimden biriydi. Senior Ürün Müdürlüğü görevini üstlenen Sorrell’in yanı sıra Rovio, Wooga’dan Pazarlamanın başında yer alan Eric Seufert ile Playground Publishing’den deneyimli yönetici Wilhelm Taht’ı da transfer etmişti.

 

Rovio Londra Stüdyosu Yetenek Merkezi Olacak!

Sorrell, Rovio’nun İngiltere’yi, ülkedeki, özellikle de başkentteki yetenek genişliği nedeniyle tercih ettiklerini ve şirketi genişletmek için ideal bir merkez olarak belirlediğini söyledi. Rovio şu an Finlandiya’da çalışan bazında  ülke oyun endüstrisinin% 10’unu kullanıyor ve bu da İngiltere genişlemesinin önemini ortaya koyuyor. Böylece İngiltere Rovio’nun yeni yetenek bulma ve kullanma planının önemli bir parçası haline geliyor.

Mobil oyun endüstrisinde Finlandiya’nın bilgi birikimine sahip olan Sorrell, yeni geliştirme stüdyosu için yüksek umutlar yaşıyor. Rovio bu gelişmelerle birlikte farkı oyun içerikleri çıkaracağının da haberini vermiş oldu. Angry Birds bir bakıma dünyada doyuma ulaştı. Bu açıdan bakınca yeni büyük bir hit oyuna ihtiyacı var Rovio’nun. Sorell ile birlikte ekibe dahil edilen diğer isimler de mobil oyun endüstrisinde zaman harcamış kişiler. Önümüzdeki günlerde İngiltere ofisinin açılmasıyla bazı ünlü isimlerin de Rovio çatısı altına geleceğini düşünebiliriz.