Ana sayfa Türkiye'den Haberler Saran Medya ve Riot Games Türkiye’den İş Birliği

Saran Medya ve Riot Games Türkiye’den İş Birliği

1241

Saran Medya, spor yayıncılığı pazarlamasında dünya sıralamasında bakıldığında ilk 5 firmadan biri olarak göze çarpıyor. Riot Games Türkiye ve Saran Medya, League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin televizyonda yayınlanması ile ilgili bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre S Sport, Türkiye’nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin televizyondaki yayın haklarının sahibi oldu. Bu sene içerisinde Çin’de düzenlenecek olan 2017 League of Legends Dünya Şampiyonası da S Sport’tan yayınlanıyor olacak.

Yapılan bu dev iş birliği ile S Sport üzerinden League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi maçları canlı yayınlanırken, aynı zamanda haftalık olarak karşılaşmaların en önemli anları da yayınlanıyor olacak. Ayrıca ligdeki tüm gelişmeleri de e-spor seyircilerine aktarmak için özel stüdyo programları da yapılacağı alınan haberler arasında.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, Saran Medya ile gerçekleştirilen anlaşma için şu sözleri söyledi:

“Türkiye ve bölge ülkelerde spor televizyonculuğunun gelişimine öncülük eden Saran Medya ile aramızdaki iş birliği, bizler için heyecan verici. League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin, Türkiye’nin Premier Spor Kanalı S Sport tarafından yayınlanmasının, ülkemizdeki tutkulu espor takipçi kitlesini büyüteceğine inanıyoruz.”

Saran Medya tarafında ise Genel Müdür olan Selim Usta, e-spora Riot Games Türkiye ile birlikte giriş yapmaktan son derece gururlu olduklarını belirtti. League of Legends’ın Türkiye’de olağanüstü bir başarı yakaladığını ve ligin e-spor dünyası için kalıcı bir organizasyon olacağını belirtti.