Ana sayfa Global Haberler Scopely The Walking Dead için Barcelona’da Stüdyo Açıyor

Scopely The Walking Dead için Barcelona’da Stüdyo Açıyor

960
Scopely The Walking Dead İçin Barcelonada Stüdyo Açıyor
Scopely The Walking Dead İçin Barcelonada Stüdyo Açıyor

Scopely The Walking Dead için Barcelona’da Stüdyo Açıyor – Hubogi Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya merkezli şirket Scopely, baş yapımlarından biri olan The Walking Dead serisinin Road to Survival oyunu için İspanya’nın Barselona şehrinde yeni bir stüdyo açacağı söyleniyor.

Viaempresa’nın haberine göre, geliştirici firma Scopely yeni kuracağı stüdyo için yaklaşık 2 – 3 milyon Euro yatırım yapacağı ve 2018 yılında kadrosuna 60 kadar personel dahil edeceğini belirtti. Bu gelişme gerçekleşirse Scopely Amerika Birleşik Devletleri dışında ilk genişlemesini gerçekleştirmiş olacak.

Başarılı adımlar atmaya devam eden geliştirici firma Scopely, gözleri üzerine dikmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl şirket 55 milyon dolarlık büyüme gerçekleştiren geliştirici bu yılı da üstüne koyarak geçmek ve 2018’e daha iddialı bir şekilde girmek istiyor.

Scopely The Walking Dead için Barcelona’da Stüdyo Açıyor The Walking Dead’in yanı sıra oyun portföyünde Dice with Buddies, YAHTZEE, WWE Champions Free Puzzle RPG, Temple Run: Treasure Hunters, Disco Bees – New Match 3 Game gibi birçok yapımı barındıran şirketin 2018 hedeflerinde bu genişleme ile birlikte yeni yapımların oyun severlere sunulacağı iddia ediliyor.