Ana sayfa Global Haberler Shannon Studstill Google Stadia Ekibine Katıldı

Shannon Studstill Google Stadia Ekibine Katıldı

227
Shannon Studstill Google Stadia Ekibine Katıldı
Shannon Studstill Google Stadia Ekibine Katıldı - HUBOGİ

Shannon Studstill Google Stadia Ekibine Katıldı! Google Stadia’nın özel oyun geliştirme projesi olduğunu geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Bu alandaki adımlarını yavaş yavaş atan şirket ekip için transferlere de başladı. İlk olarak Montrealde ve California’daki stüdyolar ile başlayan Google Stadia, geçtiğimiz günlerde önemli bir transfer yaptı. Sony Santa Monica Studio’dan Shannon Studstill’i ekiplerine kattığını resmi olarak açıkladı.

Google Stadia Başkanı olan Jade Raymond, Google Blog’ta yayınladığı açıklamada, Playa Vista Stüdyosunun kuruluşu ve stüdyo başına Studstill’in getirildiği belirtildi. Raymond sözlerine uzun zamandır Shannon hayranı olduğunu ve Sony Santa Monica Studio’da yaptığı işlere, dünya genelinde God of War gibi oyunlarla sektöre yön vermesine hayran olduğunu ekledi. Ürün geliştirme ve yaratıcı liderlik konusunda büyük tecrübeye sahip olduğunu ve Playa Vista ekibine liderlik etmenin yanı sıra ilham verecek bir vizyoner olduğunun da altını çizdi. Raymond sözlerinin sonunda Shannon’un Stadia ailesinin bir parçası olmasından dolayı heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek sonlandırdı.

Shannon Studstill önemli bir transfer!

Shannon Studstill’in Google Stadia için oldukça önemli bir transfer olduğunu söylemek yanlış olmaz. Google Stadia’nın gelişimi için büyük adımlar atmaya devam eden Google ayrıca 19 senelik PlayStation kariyeri olan Yumi Yang’ı da kadrosuna kattı. Her iki isminde ilerleyen günlerde Google Stadia ile çalışmalara başlaması bekleniyor. İlerleyen dönemlerde Google Stadia’nın bu önemli iki isim ile birlikte nasıl çalışmalar ortaya koyacağını göreceğiz. Sektörün yenilerinden olan Google Stadia gelişim konusunda da adımlarına devam edecek gibi gözüküyor.