Ana sayfa Global Haberler Sledgehammer Games’de Ayrılık

Sledgehammer Games’de Ayrılık

760
Sledgehammer Gamesde Ayrılık
Sledgehammer Gamesde Ayrılık

Sledgehammer Gamesde Ayrılık! – Hubogi Call of Duty: WWII ile eski güzel günlerine dönme yolunda güzel adımlar atan şirket için geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir karar alındı. Şirket kurucularından olan Michael Condrey ve Glen Schofield Activision çatısı altına geçiş yapma kararı aldıklarını açıkladılar.

Call of Duty: Infinite Warfare serisi ile kötü günler geçiren ancak geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan Call of Duty: WWII ile büyük başarılara imza atan stüdyo kurucularından olan Michael Condrey, Glen Schofield Activision da daha üst seviyelerde rol almak için geçiş kararı aldılar. Condrey ve Schofield daha önceleri Visceral Games stüdyosu ekibinde yer almışlardı. Visceral Games’in kapatılması ile Sledgehammer Games’i kurarak ilk oyunları Call of Duty: Advanced Warfare’i piyasaya sürmüşlerdi. Başarılı bir yapımın ardından kısa bir süre sonra şirket Activision bünyesine dahil olmuştu.

Geçtiğimiz Kasım ayında PS4, PC ve Xbox One platformlarında piyasaya sürülen Call of Duty serisi ile büyük başarılar ortaya koyan şirket bu haber ile beklenmedik bir gelişme yaşamış oldu. Activision çatısı altında yeni projelerin başında olmak için bu ikilinin geçiş yaptığı tahmin ediliyor.

Activision ve Sledgehammer Games resmi sayfalarından da açıklamalar yapılarak Michael Condrey ve Glen Schofield’in Activision ekibine dahil oldukları belirtildi. Sledgehammer Games’in başına bu gelişme sonrasında şirketin diğer kurucularından olan ve Ürün Geliştirme Yöneticisi rolündeki Aaron Halon geçecek.