Ana sayfa Global Haberler Take Two Interactive Mobil Geliştirici Social Point’i Satın Aldı

Take Two Interactive Mobil Geliştirici Social Point’i Satın Aldı

1230
Social Point
Social Point

New Yok merkezli Take Two Interactive, Barselona merkezli mobil geliştirici Social Point’i 250 milyon dolara satın aldı. Anlaşmanın 175 milyon doları nakit olarak verilirken geri kalan bölüm Take Two hisselerinden karşılandı. Şirketinüst düzey yöneticileri şirkette kalmaya devam ederken, tam olarak açıklanmasa da şirket aynı isimle çalışmaya devam edecek.

World Chef, Dragon City, Monster Legends ve Dragon Land gibi oyunların yapımcısı Social Point artık Take Two Interactive için oyun üretimi yapacak.

Take Two’nun CEO’su Strauss Zelnick “Social Point’in satın alınmasıyla Take Two, işini daha da çeşitlendirme fırsatı bularak fikri mülkiyet portföyünü genişletti ve hızla büyüyen F2P mobil oyunlar alanındaki konumunu önemli ölçüde geliştirdi” dedi. “Şirketin deneyimli ekibi, tüketicilerin yüksek kaliteli eğlenceler konusundaki kararlılığımızı paylaşıyor ve Social Poin’in ilgi çekici mobil tekliflerinin işimize mükemmel bir tamamlayıcı olacağına inanıyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

Yayıncı, Social Point’in 2016 yılında 90.8 milyon dolar gelir sağladığını ve 2013 yılından beri karlı bir şirket olduğunu belirtiyor. Take Two ayrıca şirketin 2018 mali yılında da büyümesine ve karlılığını devam ettirmesine inanıyor.