Ana sayfa Türkiye'den Haberler Sony Eurasia TakeTwo ile Türkiye Dağıtımı İçin Anlaştı

Sony Eurasia TakeTwo ile Türkiye Dağıtımı İçin Anlaştı

1069
Sony Eurasia TakeTwo ile Türkiye Dağıtımı İçin Anlaştı
Sony Eurasia TakeTwo ile Türkiye Dağıtımı İçin Anlaştı

Sony Eurasia TakeTwo ile Türkiye Dağıtımı İçin Anlaştı! Daha önceki yıllarda da Playstation konsol, oyun ve aksesuar dağıtımını gerçekleştiren Sony Eurasia, Take – Two Interactive ile yapılan yeni iş birliği sonucunda Playstation formatındaki oyunların dağıtımını sağlayacak.

Anlaşma kapsamında Playstation formatında Rockstar Games ve 2K yayımlanan tüm oyunların Türkiye dağıtımı Sony Eurasia tarafından sağlanacak. Bu gelişme sonucunda Playstation Türkiye Departman Müdürü Mustafa Yiğit açıklamasında “Türkiye Playstation için önemli ülkelerden biri ve Türkiye’nin konumunu daha da güçlendirmek, oyun endüstrisinde bir marka haline getirmek için yatırımlara devam ediyoruz.” dedi ve ayrıca “Playstation Türkiye olarak ilk önceliğimiz Türkiye’deki fiyatları makul seviyelerde tutabilmek ve oyun, işletim sistemlerinde yerelleştirme desteği üzerinde çalışıyoruz.” diye Türkiye’ye önem verildiğini belirtti. Sözlerini “Take Two Interactive ile Rockstar Games ve 2K oyunlarının Türkiye pazarındaki dağıtımı için anlaşmış olmaktan çok mutluyuz.” diyerek tamamladı.

Sony Eurasia TakeTwo ile Türkiye Dağıtımı İçin Anlaştı! Öte yandan Take – Two Interactive İngiltere ve İhracat Pazarları Kıdemli Satış Direktörü Dave Gould ise “Genç ve oyun dünyasını oldukça yakından takip eden Türkiye pazarı bizim için oldukça önemli. Tüm dünyada geniş kitlelerin beğenisini kazanan oyunlarımız, bu pazarda da büyük ilgi görüyor. Türkiye’de de Sony Eurasia gibi güçlü bir bir dağıtıcı ile var olacağımız için büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Türkiye pazarında daha önce Rockstar Games ve 2K oyunlarının dağıtımını elinde bulunduran ARAL, bu anlaşma sonucunda Playstation formatında çıkacak olan Take – Two oyunlarının dağıtımını elinden kaçırmış oldu. PC ve Microsoft Xbox formatındaki oyunların sürümlerinin dağıtımı ise halen ARAL firmasında bulunuyor.