Ana sayfa Global Haberler Sony, GDC 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı!

Sony, GDC 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı!

247
Sony, GDC 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı!
Sony, GDC 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı! - HUBOGİ

Sony, GDC 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı! Sony bir etkinlikten daha çekildiğinin haberini verdi. Bu yıl düzenlenecek önemli etkinliklerden bir bir çekilen Sony, GDC 2020’ye de katılmayacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda E3’e katılmayacaklarını açıklayarak başlayan bu furyaya son olarak GDC 2020 eklendi. Geçtiğimiz haftalarda Corona virüsü sebebiyle Mobile World Congress’e de katılmayacaklarını açıklayan Sony’in bu yıl iptal ettiği ve katılmayacağı üçüncü büyük organizasyon oldu. Bunun dışında geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre Sony, PAX East’e de katılım sağlamayacak.

Oyun Geliştiricileri Konferansı olarak bilinen GDC 2020’ye katılmayacaklarını açıklayan Sony, bu organizasyon içinde katılmama sebebi olarak Corona virüsü kaygılarından dolayı iptal etme kararı aldıklarını belirtti. Fuara katılamamalarının kendileri içinde hayal kırıklığı olduğunu belirten Sony yetkilileri, her zaman önceliklerinin iş güçlerinin sağlığı ve güvenliği olduğunu da sözlerine ekledi. Corona virüsünün her gün değişen küresel seyahat kısıtlamaları yüzünden Sony GDC 2020 etkinliğine katılmayacağını açıkladı ancak önümüzdeki senelerde GDC’ye katılmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Sony Gibi Facebook’ta GDC 2020 de Yer Almayacak!

Korona virüsünün teknoloji ve oyun dünyasına da ağır etkisi devam ediyor. Birçok e spor organizasyonu, tanıtım ve lansman, fuarlar iptal olmuş ya da ertelenmiş durumda. Firmalarda etkinlikler iptal edilmese bile temkinli davranmayı seçerek etkinliğe katılmama kararlarını birer birer açıklıyorlar. GDC 2020’ye Facebook Gaming / Oculus da katılmayacağını geçtiğimiz gün resmi olarak açıklamıştı. Katılım sağlamayacak olmalarının ardındaki neden olarak tahmin edildiği gibi Corona virüsü yer aldı.

16 – 20 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan GDC etkinliği için organizasyon ekibi gerekli tüm önlemleri aldıklarını ve başarılı bir etkinliğin geçirileceğini söylüyor. Ancak buna benzer açıklamalar ve paylaşımlar MWC organizatörleri tarafından da geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Başarılı bir organizasyon olacağı ve gerekli tüm önlemlerin alındığı söylenirken MWC tamamen iptal edilmişti. Aynı durumun GDC 2020 için olabileceğini söyleyebiliriz. Önemli firmaların organizasyona katılımdan vazgeçme sayısı artarsa tehlike çanları GDC 2020 içinde artacak diyebiliriz. İlerleyen günlerde GDC 2020 organizatörlerinin fuar hakkında açıklamalar yapması bekleniyor. İhtimallere bakılırsa GDC 2020 içinde iptal ya da ertelenmenin yolda olduğunu söylemek yanlış olmaz.