Ana sayfa Global Haberler Sony’den Yeni VR Kontrolcüsüne Patent Başvurusu

Sony’den Yeni VR Kontrolcüsüne Patent Başvurusu

558
Sony’den Yeni VR Kontrolcüsüne Patent Başvurusu
Sony’den Yeni VR Kontrolcüsüne Patent Başvurusu

Sony’den Yeni VR Kontrolcüsüne Patent Başvurusu! – Hubogi Son günlerde oldukça fazla konuşulmaya başlayan yeni nesi konsol dedikoduları her geçen gün daha fazla adından söz ettiriyor. Bulut tabanlı servisler için şirketlerin çalışmaları son hızda devam ederken, diğer taraftan da yeni nesil konsol için tasarım çalışmalarını üretici firmalar sürdürüyor.

Yeni tasarım çalışmalarına en önemli kanıt olarak Sony cephesinden geldi. Şirketin yeni almış olduğu VR Kontrolcü patenti ile yeni projeler üzerinde olduğunu doğrular nitelikte. Oculus markası ile oyun sektörüne giriş yapan VR gözlükler Sony, HTC gibi birçok farklı marka tarafından da üretildi. Ancak bu sanal gerçeklik cihazları mevcut konsol modellerinden istenilen randımanı alamadı. Gelecek nesil olarak gösterilen yeni konsolların bir numaralı hedefi olan bulut sistem teknolojisinin yanı sıra VR kontrolcülerinde cihazların en önemli kozları arasında yer alması bekleniyor.

Free Patents Online sayfasındaki bilgilere göre Sony Interactive’nin geçtiğimiz aylarda yeni kontrolcü için patent kaydı yaptırdığı gözüküyor. Patentte yer alan bilgilere göre Sony yeni bir PlayStation Move üzerinde çalışıyor. 2010 yılında pazara sunulan Move’nin yeni versiyonunun çıkacak yeni konsol ile tanıtılması bekleniyor. Konu hakkında henüz Sony cephesinden net bir açıklama yapılmazken ilerleyen zamanlarda resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.