Ana sayfa Global Haberler Square Enix ve Tencent’ten Stratejik Ortaklık!

Square Enix ve Tencent’ten Stratejik Ortaklık!

640
Square Enix ve Tencentten Stratejik Ortaklık!
Square Enix ve Tencentten Stratejik Ortaklık!

Square Enix ve Tencentten Stratejik Ortaklık! – Hubogi Geçtiğimiz günlerde Square Enix yaptığı basın açıklaması ile yatırım holdingleri arasında olan ve oyun severlerin yakından tanıdığı Tencent firması ile stratejik ortaklık yaptıklarını duyurdu.

Square Enix bu anlaşma ile birlikte üretim sürecini hızlandırmayı ve Tencent ile kurulacak ortak stüdyoda yeni IP’lere dayanan AAA oyunlar geliştirip yayınlayacaklarını açıkladı. Anlaşma sonucunda Tencent Group Başkan Yardımcısı olan Steven Ma yapmış olduğu açıklamada “Yapmış olduğumuz bu ortaklık çalışmasından büyük beklentilerimiz var. Square Enix’in yaratıcılığı ve geniş internet servis olanaklarımız ile müşterilerimize benzersiz içerikler sunacağız” dedi. Square Enix Başkanı Yosuke Matusa ise bu ortaklık ile Square Enix’in içeriklerini çeşitlendireceği ve stratejik olarak güçleneceğini belirtirken, oyunlarında daha geniş kitlelere ulaştıracaklarını ekledi.

Portföyünde birçok başarılı oyun bulunan Square Enix’in Tencent ile yapmış olduğu bu ortaklık sonucunda üretimini hızlandırması ve yeni IP’ler eklemesi durumunda önümüzdeki dönemlere oldukça iddialı olarak gireceklerini ve adlarından çokça söz ettireceklerini söyleyebiliriz. Square Enix ya da Tencent cephesinden henüz kurulacak olan yeni stüdyo hakkında bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde bu konuya dair resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyor.