Ana sayfa Global Haberler Strateji Oyunlarıyla Tanınan Paradox, Heart of Iron IV’te 500.000’lik Satışı Geçti

Strateji Oyunlarıyla Tanınan Paradox, Heart of Iron IV’te 500.000’lik Satışı Geçti

1244
Strateji oyunlarıyla tanınan Paradox
Strateji oyunlarıyla tanınan Paradox

Strateji oyunlarıyla tanınan Paradox derin stratejik savaşların yaşandığı oyunu Hearts of Iron IV ile kitlesinin gönlünü fethetmiş görünüyor. Haziran 2016’da çıkan oyun Paradox Interactive‘den gelen bilgilere göre 500.000’lik satış rakamını geçmiş durumda. 2. Dünya savaşını konu alan oyunda herhangi bir ulusu kontrol ederek, Axis, Müttefikler ve Komitern güçlere karşı mücadele ediyorsunuz. Paradox’un standartları arasında yer alan oyun, stratejiyi ve taktiği ön plana alarak oyunculara adanmış ödüllerle oyunu destekliyor.

Strateji oyunlarıyla tanınan Paradox
Strateji oyunlarıyla tanınan Paradox’un son oyunu Hearts of Iron IV

Paradoks Interactive CEO’su Fredrik Wester, “Bu başarının sonucu olarak oyuna ekstra içerikler koyarak oyunu daha da iyi oynanabilir hale getirmek için ekstra zaman harcayabiliyoruz “dedi. “Oyuncu topluluğumuz yüksek standartlara sahip ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda beklentilerini karşılamak için çok çalışacağız. Hearts of Iron’in hayranlarımız için en iyisi olmasını gerçekten istiyoruz. ”

Hearts of Iron IV, Paradox’un PC’de kendisine has kitlesi olan en yeni oyunudur – diğer hit oyunlar arasında Stellaris, Europa Universalis IV ve Crusader Kings II bulunmaktadır. Şirket, oyun geliştirme ve yayıncılık işini, çeşitli türlerde kompleks, gerçekçi strateji oyunlarını seven PC oyuncuları için hazırlamayı hedef almakta. Paradox, Mart 2016’da halka arz hakkında görüşmeler yaptı ve ardından yayıncı Mayıs ayında halka arzını başlattı. Paradox şimdi Nasdaq First North Premier’de PDX olarak işlem görüyor.

Bundan sonraki dönemde Paradox oyuncularına en iyi içeriği vermeyi vaat ediyor. Fredrik Wester PC’nin oyunlar için doğal olarak ilk ve en önemli platform olacağına dikkat çekerek, “Türler geleneksel şekilde geniş kitlerlere hitapta niş olarak kalsa da yapımcı kalite, çeşitlilik ve geçmiş tecrübeleriyle bunu kırarak topluluğunu büyütebilir” diyor.