Ana sayfa Espor T1 Yeni Dota 2 Takımını Espor Dünyasına Tanıttı

T1 Yeni Dota 2 Takımını Espor Dünyasına Tanıttı

211
HUBOGI-t1-yeni-dota-2-takimini-espor-dunyasina-tanitti

T1 Yeni Dota 2 Takımını Espor Dünyasına Tanıttı! T1 ekibi dün resmi Twitter hesabı üzerinden uzun zamandır beklenen Dota 2 takımını kurduğunu açıkladı.

2019 yılından beri Dota 2 için bir kadro kurmayı planlayan Koreli T1 ekibi sonunda o takımı kurduğunu açıkladı. Açıklama resmi Twitter hesabı üzerinden geldi.

Takımda dünyanın dört bir yanından profesyonel oyuncular bulunuyor. Bu oyuncular dışında Koreli espor organizasyonu sadece oyuncuların değil tüm ekibin adını açıkladı. Bu isimler arasında CCarter T1 Dota 2 takımının Ana Koçu olarak, MP ve XFredoom Koç, Xyun ise Analist olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular arasında ise Forev, Inyourdream, Xuan, Black^, JHocam yer alıyor.

Oyuncular arasında ise tek Koreli oyuncu Lee “Forev” Sag-don oldu. Onun dışındaki tüm oyuncular başka ülkelerden takımda yerini aldı.

Dominik “Black^” Reitmeier, daha öncesinde birçok ülke liginde rekabete dahil olmuştu. Bu ülkeler araasında Avrupa, Bağımsız Devletler, Çin, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika yer alıyor.

Muhammad “inYourdreaM” Rizky ve Tri “Jhocam” Kuncoro ise takımın Endonezyalı oyuncuları arasında bulunuyor. Ayrıca InYourDream, mücadele ettiği Güneydoğu Asya sunucularında birçok büyük başarıya imza atmıştı.

En son oyuncu olan Yixuan “Xuan” Guo ise destek rolünde takımda bulunacak. Daha önce Kuzey Amerika takımlarında oynayan Xuan, ilk defa bu kadar büyük bir organizasyonda yer alacak.

T1 LoL takımından sonra Dota 2 takımıyla meydan okuyor

League of Legends takımı ile adını duyuran T1 ekibi, uzun zamandır kurulması beklenen Dota 2 takımıyla birlikte bu alanda da yeniden adını duyurmaya hazırlandığını belli etti. Diğer takımlarda olmasa da T1 bu takımı için daha da profesyonel adımlar atarak 3 koç ve 1 analist ile fark yaratmayı hedefliyor.

Takımın koçları ise Dota 2 alanında uzman olan kişiler arasından seçildi.Pyo “MP” No-a eski Koreli profesyonel Dota 2 oyuncuları arasında yer alıyor. Aynı zamanda oyuncu Fnatic takımında da yer almıştı.

Nicholas “xFreedom” Lim ise Dota 2 oyununun ilk zamanlarında oynamış profesyonel bir destek oyuncusuydu. Team Zenith kadrosundaki eski günlerine dönemediğinden  koçluk görevinde ön plana çıkıyor.