Ana sayfa Global Haberler Take Two Oyun Yayıncılığı İçin Yeni Şirket Kuruyor

Take Two Oyun Yayıncılığı İçin Yeni Şirket Kuruyor

2546
Take Two Oyun Yayıncılığı için Yeni Şirket Kuruyor
Take Two Oyun Yayıncılığı için Yeni Şirket Kuruyor

Take Two Oyun Yayıncılığı İçin Yeni Şirket Kuruyor! – Hubogi Amerika merkezli oyun yayıncısı Take-Two Interactive kurmuş olduğu yeni şirketi Private Division isimli şirket ile en iyi bağımsız geliştiricilerin yeni oyunlarını yayınlayacak ve sektörde başarılı olmaları için çalışacak.

Take-Two, Private Division ile birlikte hangi şirketlerle çalışacağı ve yayınlayacağı ilk stüdyolar da belli oldu. Assassin’s Creed serisi yaratıcılarından Patrice Désilets’in kurmuş olduğu Panache Digital Games oyunu Ancestors: The Humankind Odyssey, David Goldfarb ve Ben Cousins oyunu Porject Wight, Obsidian firmasının henüz ismini açıklamadığı oyunu ve Halo’nun yaratıcılarından Marcus Lehto’nun stüdyosu V1’in önümüzdeki günlerde duyurulacak uzay FPS oyunu Private Division’ın ilk yapımları olacak. Ayrıca Take-Two Interactive’nin satın almış olduğu Kerbal Space Program oyununun yayıncılığını da yeni şirket Private Division üstlenecek.

Take-Two bağımsız yayıncılık kıdemli başkan yardımcısı Michael Worosz, “2 yıldır Private Divison çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu çalışmalarda en yetenekli bağımsız geliştiricilerle birlikte çalıştık” dedi. Ayrıca Worosz sözlerine “Kaliteli yapımların çıkmasında ve geliştirilmesinde 100 milyon dolara ulaşan bir yatırımın riske edilmesi gerekebildiğini ve bunun büyük bir risk olduğunu söyledi. Take-Two Interactive, Private Division’ın en iyi geliştiricilerle çalışmasının sebebi ise bu geliştirme çalışmalarında riski bir nebze azalttığına inanıyoruz” şeklinde devam etti.