Ana sayfa Türkiye'den Haberler TaleWorlds Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı

TaleWorlds Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı

548
TaleWorlds Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı
TaleWorlds Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı

TaleWorlds Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı! Türkiye’nin en büyük oyun stüdyolarından olan ve aynı zamanda Mount & Blade serisinin yaratıcısı olan TaleWorlds Entertainment Genel Müdürü Ali Erkin Linkedln üzerinden yapmış olduğu açıklamada görevinden ayrıldığını açıkladı.

Ülkenin en büyük stüdyoları arasında yer alan TaleWorlds’ün 10 yılı akın süredir bünyesinde yer alan Ali Erkin, ayrıca Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Kurucu Başkanlığını da yaptı. Yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü Genel Müdürlük görevinin yanında 2014 yılında kurucuları arasında yer aldığı TOGED ile Türkiye oyun sektöründe büyük katkılarda bulundu.

TaleWorlds Genel Müdürü Görevinden Ayrıldı!

Erkin, Linkedln üzerinden yaptığı açıklamasında birkaç kişi olarak çıktıkları TaleWorlds macerasında bugün geldikleri noktanın oldukça gurur verici olduğunu belirtirken geçiş dönemi sonrasında çalışma arkadaşlarına yardımcı olmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Ayrılık sebebi ile ilgili net bir açıklama yapmayan Erkin gelecek projeleri hakkında da henüz bir açıklamada bulunmadı. 

Ali Erkin hakkında farklı iddialar yer alsa da Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği başkanlığını sürdüreceği ve ilerleyen dönemde yeni ve farklı projelerde yer alacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Taleworlds Entertainment’in de TOGED’e verdiği desteklerin devam edeceğini söyleyebiliriz.