Ana sayfa Global Haberler Talking Tom’un Yapımcısı Outfit7, 1 Milyar Dolara Satıldı

Talking Tom’un Yapımcısı Outfit7, 1 Milyar Dolara Satıldı

1861
Talking Tom Outfit7 Logo

United Luck Consortium isimli konsorsiyum, 1 milyar dolara, popüler uygulama Talking Tom’un üreticisi Outfit7’yi satın aldı.

Talking Tom
Talking Tom

Outfit7’ı satın alan şirketin daha önce satın alma girişiminde olan bir firma olmadığı söyleniyor. Geçtiğimiz aylardaki söylentiler Çinli kimyasal firma Zhejiang Jinke Entertainment Culture ‘ın firmayı satın alma girişiminde olduğu hatta satın aldığı yönündeydi.  Outfit7 Investments Ltd. (Outfit7), bir basın bülteninde hissedarlarının şirketin yüzde 100’ünü Ou Yaping liderliğindeki United Luck Group Holdings Limited’in temsil ettiği Asya’daki bir yatırımcı konsorsiyumuna sattığını söyledi.

Outfit7,  Slovenya, İngiltere ve Çin’de faaliyet gösteren Kıbrıs’ta kurulmuş bir mobil şirketi. 2009 yılında kurulan şirkette şu an 200 kişi çalışıyor. Şirketin Talking Tom and Friends franchise’ında dünya çapında 5,6 milyardan fazla uygulama yüklemesi var.

Tom, 2010 yılında ortaya çıktı. Çocuklar ve yetişkinler tarafından  komik kedi karakterin arkadaşları hakkında eğlenceli şeyler söylemelerini ve farklı sesler çıkarmalarını keşfettiğinde bir hit haline geldi. Biz burada işin kibarcasını söyledik ama eminiz bu yazıyı okuyan hemen hemen herkesin Talking Tom’dan haberi vardır. Merak eden varsa Android ve Iphone için uygulamayı indirip deneyebilir. Franchise, çeşitli markalı içeriğinin online olarak 10.3 milyar video görüntüsünü biriktirdi.

Bu anlaşma Outfit7 tarafından,tamagotchi mekaniklerine uygun olarak üretilmiş Talking Hank’i piyasaya sürmesinin hemen sonrasında geliyor. Talking Hank 12 Ocak’ta app marketlerede sunulmuştu.

Talking Hank
Talking Hank

Goldman Sachs International, satın alma sırasında, Outfit7 ve hissedarlarının özel finans danışmanı ve Taylor Wessing LLP hukuk müşaviri olarak görev yapmıştır.