Ana sayfa Global Haberler Telltale Games’in Kapanacağı Resmi Olarak Duyuruldu

Telltale Games’in Kapanacağı Resmi Olarak Duyuruldu

1052
Telltale Games’in Kapanacağı Resmi Olarak Duyuruldu
Telltale Games’in Kapanacağı Resmi Olarak Duyuruldu

 Telltale Games’in Kapanacağı Resmi Olarak Duyuruldu. Cuma günü Telltale Games, 200’den fazla kişinin işini kaybetmesine sebep olan “ana stüdyonun kapanması” hakkında şok edici ve oldukça üzücü bir duyuru yaptı. Kapanmayla ilgili olarak orada bulunan geliştiricilere göre, Telltale Games çalışanlarının haber açıklandıktan 30 dakika içerisinde binadan ayrılmaları söylendi.

CEO Pete Hawley’e göre, Telltale için “inanılmaz derecede zor bir yıl” oldu. Hawley, şirket yayınlarından gurur duyarken, oyunların yeterince iyi satmadığını da belirtti.

Kapanma sonrası için, birçok kişi The Walking Dead de dahil olmak üzere çok sayıda Telltale yayınının geleceği akıllarda soru işareti. Son sezonun bir sonraki bölümü Salı günü sona eriyor, ancak serinin bundan sonra devam edip etmeyeceği merak konusu. Ayrıca Stranger Things’in konusunun işleneceği  Telltale yeni oyun planlarının da iptal edildiği düşünülüyor. Telltale, “önümüzdeki haftalarda” izleyecekleri yol haritasıyla ilgili ayrıntıları resmi olarak açıklayacağını söyledi.

Raporlara göre, Telltale’in ilk The Walking Dead ve Minecraft oyunu mali açıdan başarılıydı, ancak her diğer sürümleriyle birlikte para kaybettirdiklerini bildirildi. Batman oyunu ve Enemy Within, Telltale’in en kötü performans gösteren oyunlarındandı. Telltale kurucularından ve eski CEO Kevin Bruner, bir blog yazısında Telltale’den ayrılmasının sebebinin Telltale’ın geleceği hakkında Yönetim Kurulu ile fikir ayrılıklarına düştüğü için olduğunu söylemiş ve daha fazla ayrıntıya girmemişti.

Telltale kapanmadan önce de zor zamanlarla yaşamıştı. Kasım 2017’de Telltale, çalışanlarının %25’ini işten çıkarmak durumunda kalmış ve kadrosunu 90 kişiye düşürmüştü.

 Telltale Games’in Kapanacağı Resmi Olarak Duyuruldu.

Oyun sektörünün önde gelen firmaları, Telltale’ın kapanması hakkındaki üzüntü ve geçmiş olsun dileklerini sosyal medya aracılığıyla paylaştılar. Ayrıca, işten çıkarılmadan etkilenen geliştiricilerle düzenlemek istedikleri görüşmeler ve mevcut pozisyonlarını duyuran gönderilerle sektör için muazzam lütuflarda bulundular;

https://twitter.com/BlizzardCareers/status/1043287415257874432

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!