Ana sayfa Global Haberler Telltale Games Unity’e Geçiyor

Telltale Games Unity’e Geçiyor

667
Telltale Games Unitye Geçiyor
Telltale Games Unitye Geçiyor

Telltale Games Unitye Geçiyor! – Hubogi Oyun piyasasında uzun zamandır bizlerle birlikte olan Telltale Games bugüne kadar piyasaya sürmüş olduğu yaklaşık otuz oyunda Telltale Tool grafik motorunu kullanmıştı. Şirket almış olduğu karar ile yeni dönemde Unity ile anlaştıklarını ve projelerinde Unity motorunu kullanacaklarını açıkladı.

Uzun süreler boyunca aynı grafik motorunu kullanmasından dolayı eleştirilere maruz kalan şirket yeni grafik motoru arayışını Unity ile sonlandıracak. Telltale Tool ile şirketin piyasaya süreceği son oyunun The Walking Dead: The Telltale Series – The Final Season olacağı söyleniyor.

Tüm bunların yanı sıra şirket yeni oyun çalışmalarını da tüm hızı ile sürdürüyor. Game of Thrones: Season 2, Wolf Among Us gibi oyunlar üzerinde çalışan şirket geçtiğimiz günlerde Netflix ile yaptığı anlaşma sonucunda Stranger Things oyunu içinde çalışmalara başladı.

Bir diğer iddia ise şirketin yeni oyunlar için vermiş olduğu iş ilanlarında 3B ortam hazırlama ve Unity de dahil 3B oyun motoru üzerine tecrübesi olan geliştiriciler aradığı oldu. Geliştirici stüdyo Telltale Games’in konu hakkında önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapması bekleniyor.