Ana sayfa Global Haberler Tencent, Bluehole ile Mobil PUBG İçin Anlaştı

Tencent, Bluehole ile Mobil PUBG İçin Anlaştı

1716
Tencent, Bluehole ile Mobil PUBG İçin Anlaştı
Tencent, Bluehole ile Mobil PUBG İçin Anlaştı

Tencent, Bluehole ile Mobil PUBG İçin Anlaştı! – Hubogi Bu yıl rekordan rekora koşan en popüler oyunlar arasında yer alan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu yapımcısı ve geliştiricisi olan Bluehole Studio Çin’li şirket Tencent Holding ile PUBG’nin mobil versiyonu için anlaşmaya vardı.

Bilgisayar sürümü ile benzer özellikleri barındıracak olan oyunun dışında Tencent bir oyun daha geliştirecek. Oyunlardan ilkini kendi stüdyosu Timi Studio’da geliştirecek olan şirket ikinci mobil oyunu Lightspeed ve Quantum Studio tarafından ele alınacak. Her iki oyununda PC platformundaki PUBG’ye benzer harita ve oyuncu sayısı gibi özellikleri taşıyacağı belirtilen özellikler arasında yer alıyor.

Tencent her iki oyun içinde Unreal Engine 4 ile geliştirme yaparken oyunların yayın tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken en geç yeni yılın ilk çeyreğinde oyunun yayında olması bekleniyor. Ayrıca Tencent şu anda her iki oyun içinde ön kayıt kampanyaları başlattığını açıkladı.

Öte yandan Bluehole PUBG’nin Xbox One hazırlıklarını yaparken oyunun PC platformu dışında mobil ve konsol platformlarında da oyun severlere sunulacak olması PUBG ve Bluehole rekorlara devam edecek gibi duruyor. Anlaşma sağlanan Çin’li şirket Tencent ise bu stratejiyi daha önce League of Legends’te uygulamış ve mobil versiyonu olan Strike of Kings ile büyük başarılar elde etmişti. PlayerUnknown’s Battlegrounds’da da bu başarıyı ve kaliteyi yakalayıp yakalayamayacakları merakla bekleniyor.