Ana sayfa Global Haberler Tencent Rovio Entertainment’ın Peşinde Mi

Tencent Rovio Entertainment’ın Peşinde Mi

1105
Tencent Rovio'nun Peşinde Mi
Tencent Rovio'nun Peşinde Mi

Tencent Rovio’nun Peşinde Mi? Bugün erken saatlerde yeni bir satın alma haberi dünya oyun piyasalarına bomba gibi düştü! Dünyaca ünlü Çinli internet şirketi Tencent’in Rovio Entertainment’ı satın alacağı konusunda haberler gelmeye başladı! Angry Birds’un yapımcısı Rovio’nun, Tencent tarafından satın alınmasıyla ilgili bazı dedikodular The Information isimli yabancı haber sitesine düştü. Tencent’in Rovio’ya satın alma konusunda yaklaşan bir kaç şirketten biri olduğu gelen bilgiler arasında.

Tencent’in teklifi ile ilgili Rovio cephesinde herhangi bir cevap gelmezken, şirketin bağımsız olarak kalmayı seçebileceği ve hatta yıl sonunda halka açılabileceği de konuşulmaya başlanmış. Bir başka kaynak ise Tencent’in Rovio’yu satın alma sürecinde 3 milyar dolara yakın bir bütçenin konuşulduğu fakat henüz resmi bir açıklama veya adım atılmadığını söylüyor. Bu fiyatlanma

Tencent Alibaba’dan sonra Asya’nın en büyük ikinci internet şirketi olma özelliğini koruyor ve büyük yatırımlar yapmaktan çekinmiyor. Geçen yıl Finli Supercell’i 8.6 milyar dolara satın almıştı. Tencent’e ait WeChat uygulaması, Çin’de Facebook yerine kullanılıyor denebilir ve şu anda 800 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Bu rakam Çin nüfusunun yarısına denk geliyor ve program Tencent’in gücünü destekleyen en önemli varlık konumunda.

Tencent Rovio’nun Peşinde Mi? Önümüzdeki günlerde Tencent ve Rovio’dan kurumsal açıklamalar gelir mi bilinmez ama satın alma ile ilgili bir duman çıktığı, yakında da ateşin yakılacağı işaretleri varken açıklama olmadan sular durulmayacak ve farklı dedikodular oyun sektörüne düşmeye devam edecektir.