Ana sayfa Global Haberler Tencent Yeni PUBG Mobile Espor Stüdyosunu Tanıttı

Tencent Yeni PUBG Mobile Espor Stüdyosunu Tanıttı

84
hubogi-tencent-yeni-pubg-mobile-esport-studyosunu-tanitti

Tencent, devam eden PUBG Mobile Pro League – Güney Asya finalleri sırasında yeni inşa edilen PUBG Mobile Espor stüdyosundan görüntüler paylaştı. Stüdyo, Katowice, Polonya’da yer alıyor. Stüdyoda ayrıca PUBG Mobil Dünya Ligi (PMWL) yer alacaktı. Tencent, dünya liginin koronavirüs pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak yapılacağını açıkladı.

Tencent ve ESL mart ayında oyun için yeni bir stüdyo inşa edildiğini açıklamıştı. ESL, stüdyonun PUBG Mobile için “offline etkinliklerde yapılacak maçların evi” olacağını söylemişti. Stüdyo sadece battle royale oyununa özgün olarak tasarlanıyor.

tencent-yeni-pubg-mobile-espor-studyosunu-tanitti (3)

Stüdyonun devam etmekte olan PUBG Mobile Pro League – Amerika sezonunun oynanacağı yer olarak faaliyete geçmesi planlanıyordu. COVID-19 salgını dolayısıyla planların aksaması sonunda turnuva şu an çevrimiçi olarak oynanıyor.

PUBG Mobile Global Espor Direktörü James Yang’ın Dot Esports ile yaptığı son röportajda, Tencent’in stüdyoyu en iyi profesyonel ekiplere gösterdiğini söyledi. Tencent’in ana hedeflerini stüdyo aracılığıyla “hareketlilik, erişilebilirlik ve yaşam tarzı” olarak göstermeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

PUBG Mobile ve ESL güçlerini birleştirdi

Dünyanın en büyük espor şirketi ESL, Tencent Games ve PUBG Corp.’un en popüler mobil oyunu PUBG MOBILE ile güçlerini birleştirerek, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara, 5 milyon dolarlık ödül havuzu için rekabet etmelerini sağlayacağını duyurdu.

Tamamen yeni formatıyla bu işbirliği kapsamında tasarlanan espor stüdyosu, PUBG MOBILE 2020 espor ekosisteminin bir parçası olacak. 2020 yılının ilerleyen zamanlarında, global sağlık kuruluşları tarafından güvenli olarak onaylandığında andan itibaren çevrimdışı maçlara ev sahipliği yapacak. Bu stüdyonun inşası, ESL ve PUBG MOBILE’ın espor sektörünün geleceğini inşa etmeye yönelik uzun vadeli taahhüdünü gösteriyor.

Oyuncular Kuzey Amerika, Avrupa, Türkiye, BDT, Almanya, Orta Doğu ve Afrika, Irak ve Suudi Arabistan’daki PUBG MOBILE Club Open yarışmalarında bölgesel finallere katılacak.  PUBG MOBILE Pro League Americas, mücadele eden 16 takımla bir aylık bir süreçten oluşacak. Ligler, kendi bölgerinden gelen hevesli PUBG MOBILE oyuncularına, iki sezonun her biri için 1 milyon dolarlık ödül havuzu olan PUBG MOBILE Dünya Ligi’ne girme şansı verecek.

Dünya Ligi, PUBG MOBILE’da en üst düzey rekabetçi oyun olacak ve sağlık örgütü bu tür etkinliklere izin verirse, bir ay boyunca Katowice’de yeni inşa edilen stüdyoda gerçekleşecek. Yarışma, haftada beş yayın günü,  Doğu ve Batı bölgelerine bölünmüş 130’dan fazla oyuncudan oluşacak. PUBG MOBILE Dünya Ligi’nin yükselen şampiyonları, en iyi olanın da en iyisinin 1 milyon dolarlık ödül havuzundaki büyük pay için yarışacağı bir serüven olacak.