Ana sayfa Türkiye'den Haberler The Game ve Tohum Otizm Vakfı’ndan Oyunlu Destek

The Game ve Tohum Otizm Vakfı’ndan Oyunlu Destek

1110
The Game ve Tohum Otizm Vakfından Oyunlu Destek
The Game ve Tohum Otizm Vakfından Oyunlu Destek

The Game ve Tohum Otizm Vakfından Oyunlu Destek! – Hubogi The Game For Big Kids, Tohum Otizm Vakfı’yla bir araya gelerek ürettikleri projede otizmli çocukların eğitimine destek olmaya ve otizme yönelik farkındalık kazandırmaya dikkat çekmeyi amaçlıyor.

“Bağış İçin Oyna!” sloganı ile özel olarak üretilen retro atarilerde herkesi eğlenceli bir farkındalığa davet ediyor. 90’ların dünyaca ünlü klasikleşmiş atari oyunu Street Fighter’ı oynayan oyunseverler hem nostalji yaşıyor hem de oynadıkları her oyunla otizmli çocuklara birer umut oluyor. Bireyler 1 TL karşılığında otizmli çocukların eğitimine The Game ve Gençlik Bitmemiş platformu aracılığıyla destek olacak.

Otizm nedir?

Otizm, bireyin dış dünyadaki uyaranları algılamasını, aldığı bilgileri düzenleyip kullanılmasını etkileyen, yaşam boyu süren gelişimsel bozukluktur. Otizm, bireyin dış dünyadaki uyaranları algılamasını, aldığı bilgileri düzenleyip kullanılmasını etkileyen, yaşam boyu süren gelişimsel bozukluktur. Kaynağı psikolojik değil, nörolojiktir, diğer bir deyişle beynin işlev bozukluklarına bağlıdır. Otizmin beynin ve merkezi sinir sisteminin yapısındaki organik farklılık ya da bozukluktan kaynaklandığı düşünülmektedir.