Ana sayfa Global Haberler THQ Nordic Piranha Bytes’ın Yeni Sahibi Oldu

THQ Nordic Piranha Bytes’ın Yeni Sahibi Oldu

398
THQ Nordic Piranha Bytes'ın Yeni Sahibi Oldu
THQ Nordic Piranha Bytes'ın Yeni Sahibi Oldu

THQ Nordic Piranha Bytes’ın Yeni Sahibi Oldu! Geçtiğimiz yıl birçok stüdyo satın alma ve büyüme planları ile gündeme gelen THQ Nordic, geçtiğimiz gün yine bir stüdyo satın aldığını resmi olarak duyurdu. Kısa süre içerisinde oyun portföyünü geliştiren şirket pazarda önemli bir yer edindi demek yanlış olmaz.

Gelişmeye her an devam eden THQ Nordic ilerleyen zamanlarda da bu satın almalara devam edecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde çatısı altına giren yeni stüdyo Piranha Bytes, Gothic ve Risen oyunların geliştiricisi. Piranha Bytes oyunlarının birçoğunun dağıtımcılığını geçtiğimizde THQ Nordic yapıyordu. Anlaşma sonrasında THQ Nordic, Piranha Bytes’ın yanı sıra oyunlarında tüm haklarına sahip olacak. Bu anlaşma ile oyun haklarına sahip olan THQ Nordic oyun dağıtım görevini üstlenmeye de devam edecek.

RYO türünde oyunlar ile pazarda yer alan Piranha Bytes’ın bu satış sonrasında tür değişikliğine gitmeyeceği ve aynı şekilde oyunlar ile devam edeceği düşünülüyor. THQ Nordic’in finansal desteği ile daha nitelikli oyunların gelecekte çıkacağı da tahmin ediliyor. THQ Nordic’in bu satın alma işlemi için ne kadar bir ödeme yaptığı henüz net olarak açıklanmadı. İlerleyen günlerde THQ Nordic tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor. Öte yandan THQ’nun bu satın almaları ne zaman sonlandıracak ilerleyen zamanlarda göreceğiz.