Ana sayfa Global Haberler Tim Willits Saber, Interactive Kadrosuna Dahil Oldu!

Tim Willits Saber, Interactive Kadrosuna Dahil Oldu!

321
Tim Willits Saber Interactive Kadrosuna Dahil Oldu!

Tim Willits Saber Interactive Kadrosuna Dahil Oldu!

Id Software yöneticisi olan Tim Willits geçtiğimiz haftalarda görevinden ayrılmıştı. Willits’in 24 yıllık Id Software kariyeri birçok pozisyonun ardından sona erdi. Geçtiğimiz günlerde ise Saber İnteractive ile anlaştığı ve kariyerine burada devam edeceğini duyurdu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı mesajda 1 Ağustos tarihi itibariyle Saber Interactive baş kreatif direktörü olarak kariyerine devam edeceğini açıklamıştı. Dünyanın farklı lokasyonlarında beş stüdyonun kreatif vizyon liderliğini yapacak olan Willits yeni ekibi ile çalışmak için sabırsız olduğuna da açıklamasında yer verdi.

Yaklaşık 400 kişilik bir ekip ile çalışmalarını sürdürecek olan Willits yeni oyun markaları geliştirme konusunda mesai harcayacak. Saber Interactive son dönemlerde NBA 2K Playgrounds 2, World War Z gibi oyunlara imza atmıştı. Gelecek projeleri arasında The Witcher III: Wild Hunt, Ghostbusters: The Video Game Remastered gibi oyunlar yer alıyor. Willits’in bu projelere dahil edilip edilmeyeceği de merak ediliyor. İlerleyen günlerde Saber Interactive cephesinden resmi bir açıklama ve Willits’in neler yapacağı konusunda bir açıklama yapılması bekleniyor.