Ana sayfa Global Haberler Tokyo Game Show İptal Edildi!

Tokyo Game Show İptal Edildi!

105
tokyo-game-show-iptal-edildi

Tokyo Game Show İptal Edildi! Korona virüs salgını sebebiyle ertelenen etkinlikler arasında yenileri eklenmeye devam ediyor. Oyun sektörünün önemli etkinlikleri arasında yer alan Tokyo Game Show’unda iptal haberi resmi olarak yayınlandı. 24 – 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Tokyo Game Show’un dijital etkinlik olarak gerçekleşeceği kararı verildi.

Tokyo Game Show hakkında yapılan açıklama ise “Korona virüs salgını dünyamıza ve Japonya’ya etkisi halen devam ediyor. Bu etkinin ne kadar süreceği konusunda ise bir tahmin ne yazık ki yok. Bu durumu göz önünde bulundurarak ziyaretçilerin, çalışanların ve etkinlikte bulunacak olan herkesin sağlığını düşünmek durumundayız. Bu sebep ile etkinliği iptal etme kararı aldık” sözlerine yer verildi.

1996 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Tokyo Game Show, sektörün önemli etkinlikleri arasında yer alıyor. Her yıl birçok oyuna ev sahipliği yapan fuar bu yıl düzenlenmeyecek. 2018 yılında en çok katılımın sağlandığı etkinlik bu yılda bir iptal sonrası bir ilki yaşayacak.

Öte yandan Tokyo Game Show iptal edildi haberine benzer bir haberde Avrupa’dan geldi. 23 – 27 Ekim tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ve bu yıl 10.su gerçekleştirilecek Paris Games Week de iptal oldu. Avrupa’nın en önemli fuarları arasında yer alan Paris Games Week de iptal kervanına katılan fuarlar arasında yer aldı. Gelecek yılki çalışmalara şimdiden başladıklarını bu yıl fuarın gerçekleşmeyeceği için üzüntü duyduklarını da açıklamada belirttiler.

Önümüzdeki günlerde diğer organizasyonlar hakkında iptal haberlerinin de gelmesi muhtemel gibi gözüküyor. Video oyun sektörü için zor geçen bu yılın sonucunda nasıl bir fuar yapısı ile karşılaşacağız hep birlikte göreceğiz. Bu süreç dijital etkinliklerin çoğalmasını ve lansmanların bu şekilde gerçekleştirilmesini hızlandırmış oldu.