Ana sayfa Espor Trabzonspor Espor Takımları İçin Başvuru Alımlarını Başlattı!

Trabzonspor Espor Takımları İçin Başvuru Alımlarını Başlattı!

530
Trabzonspor Espor Takımları İçin Başvuru Alımlarını Başlattı!
Trabzonspor Espor Takımları İçin Başvuru Alımlarını Başlattı!

Trabzonspor Espor İçin Başvuru Alımlarını Başlattı! Geçtiğimiz sezon Trabzonspor espor dünyasına girmek istediğini duyurmuştu. Kulüp, kurduğu ilk FIFA PRO Club espor takımında başarı elde ettikten sonra diğer oyunlara takım oluşturmak için aday başvuruları almaya başladı. Bunun ardından çalışmalara başlayan kulüp ilk espor takımını FIFA PRO Club için kurmuştu. Şimdi ise birçok farklı oyuna takım kurmak için oyunculardan başvuru almaya başladı. Pazarlama ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Serdar Ekrem Şirin’in kontrolünde lige giriş yapan Trabzonspor kulübü djital sektöründe günden güne büyüyor.

Kurulan takım ilk sezonda FIFA dalında mücadele ederek başarıyı kısa bir sürede elde etti. Bu başarılı başlangıç sonucunda Trabzonspor’un FIFA takımı sezonu ikincilik ile bitirdi. Takım oyuncuların yaşları ise değişiyor. İlk takıma göre girdikleri sezonda başarı sağlayan takımda birçok yaştan oyuncu bulunuyor. 17 yaşından 42 yaşına kadar oyunculardan oluşan takımın kadrosunda Mustafa Bilgil (31), Kaan Kumaş (26), Bertuğ Erkaya (20), Okan Kumaş (24), Fatih Köksaldı (23), Murat Akın (24), Salim Hamidi (28), Ogün Kumaş (25), Berker Turan (21), Bülent Uğraş Bahar (42), Batuhan Aktaş (17) ve Onur Sarı (27) isimleri bulunuyor.

Bu başarılı sezonun ardından kulüp sadece FIFA dalında mücadele etmek istemediğini de açıklamıştı. Bununla birlikte espor mücadeleleri için adını daha fazla duyurmak istediğini ve farklı oyun dallarında yeni takımlar kuracağını açıklamıştı.

Yeni Trabzonespor takımları için alımlar başladı

Elde ettiği ilk başarılı sonuçlar doğrultusunda Trabzonspor yeni takımlar kurmak istediğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinden yayınlanan bir bildiriyle farklı oyunlar için profesyonel oyunculara yönelik açıklama yapıldı. Bu oyunlar arasında MMOFPS oyunu olan Türk yapımı Zula, League of Legends, PUBG, CS:GO, Wolfteam, PUBG Mobile ve Fortnite bulunuyor. Resmi internet sitesinde yazan bildiride ise kulüp oyunculara şu şekilde seslendi:

“Uzun süredir sizden gelen başvurular inceleyip kayıtlar oluşturuldu. Herkesin beklediği o soru yanıt bulmayı bekliyor. E-spor takımına girebilecek miyim? Teknik ekibimizin oluşturduğu listeler doğrultusunda seçilmeye değer olan arkadaşlar ile irtibata geçilmeye başlandı. Sizde bu ekibin parçası olmak istiyorsanız. En iyi olduğunuz branşta formu doldurup teknik ekibin sizinle irtibata geçmesini bekleyin.”

Oyunlar için başvuru linkleri ise şu şekilde;

Her takım seçimlerinin başka bir ilerleyiş yöntemi olacağını duyuran kulüp birçok oyuncudan başvuru beklemeye devam ediyor. Oyunculara geri dönüşler ise kısa süre sonra olacak.