Ana sayfa Türkiye'den Haberler Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds; Mount & Blade Serisi

Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds; Mount & Blade Serisi

Türk Yapımı Mount & Blade Serisi Rekora Koşuyor!

2642
Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds
Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds

Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds, Aralık sonunda 2016 için Gaming In Hacked Turkey tarafından hazırlanan Türk oyun sektörü ile ilgili raporunu kanıtlıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Dünya Gazetesi, 2016 satışlarında TaleWorlds’un oyunu Mount&Blade’in gizli ihracat şampiyonu olduğunu açıkladı.

Türk İhracat Şampiyonu TaleWorlds, “Orijinal Ürün” kategorisinde değerlendirildiğinde, ilk kez Türkiye’den ihraç edilen veya yüksek katma değeri olan veya geleneksel ürün-pazar konsepti dışındaki ihracat yapan firmaları geçti Self-Esteem ve 7 milyon satışın % 96’sını yurtdışında yaptı Ve bir şampiyon oldu. Satışların ilk ayında en çok satan oyunların listesinde Ezeli birinci olan Mount & Blade, 212 ülkeye satıldı ve Türkiye’de bir başka rekora imza attı.

Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds

TaleWorlds Genel Müdürü Ali Erkin, Türkiye dijital oyun sektörünün ihracatta önemli aktör haline gelmesi konusunda ciddi adımlar attığını söz ederek sektörde yıllık 400 milyon dolar ihracat rakamına ulaşıldığına işaret etti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Oyun sektörünün bir bileşeni olarak böyle bir ödüle değer bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, bizim için olduğu kadar 10 milyar dolar ihracat hedefleyen dijital oyun sektörü için de büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Bakanlıkların, ilgili kurumların sektöre gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekleri çok önemsiyoruz. Bu tür olumlu değerlendirmeler sektörü cesaretlendiriyor.

Ödül almanın yanı sıra yüksek katma değerli ihracat alanında ödüle layık görülmüş olmak, oyun geliştiricilerin yaptığı çalışmalara verilen önemi göstermesi açısından çok kıymetli. Devletimizin devamlı destekleriyle inşallah nice yerli oyun geliştiricilerimiz ihracat şampiyonu olacaklar. Bu alandaki yüksek katma değerli sürdürülebilir ihracatımız artarak devam edecek.”

Türk İhracat Şampiyonu Taleworlds: Son yıllarda daha da ortaya çıkan Türk oyun endüstrisi önümüzdeki yıllarda adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. TaleWorlds serinin ikinci oyunu olan Bannerlord’u 2017’nin ilk çeyreğinde çıkarmayı planlıyor. İlk oyuna göre yapay zekanın 第53回全国高等学校美術、工芸教育研究大会  daha da geliştirildiği, grafiklerin gözle YES görülür şekilde iyileştirildiği Bannerlord, dinamik hava şartları ve Motion Capture teknolojisi ile gerçekliği en üst seviyede tutmayı hedefliyor. Hubogi olarak Türkiye’nin oyun sektöründeki en önemli firmalarından TaleWorlds’e başarılar diliyor, Bannerlord’u oynamak için sabırsızlanıyoruz.