Ana sayfa Türkiye'den Haberler Türk Yapımı Light Fantastik Yayınlandı

Türk Yapımı Light Fantastik Yayınlandı

995
Türk Yapımı Light Fantastik Yayınlandı
Türk Yapımı Light Fantastik Yayınlandı

Türk Yapımı Light Fantastik Yayınlandı! – Hubogi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent içerisinde yer alan ATOM’da “Hayali” adlı 3 kişilik ekipten oluşan stüdyo tarafından Light Fantastik adlı oyun geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Oyun Steam oyun platformu üzerinden yayına sunuldu.

Light Fantastik çalışmaları 2013 yılında Global Game Jam (GGJ) ses tasarımcısı Uğurcan Orçun tarafından başladı. GGJ’ye katılan Hayali ekibinin çalışmaları ile birlikte 2017 yılında oyun son haline ulaştı ve geliştirme çalışmaları sonucunda geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Güzel bir grafik tarzına puzzle platformundaki oyun oldukça başarılı tasarımlar ile hazırlanmış. İlginç kontroller ile bitişe ulaşmaya çalışılan oyunun zorlu engelleri de bulunuyor. Oyuna ait fragmana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/0Ozbb4bXp8w

Türkçe ve İngilizce dil desteği bulunan oyuna geliştirmeler ile birlikte farklı dil seçeneklerininde eklenmesi bekleniyor. Ayrıca oyuncularında kendi bölümlerini tasarlayıp Steam üzerinde paylaşabileceği bir bölümde oyun içerisinde yer alıyor.  8 TL satış fiyatı belirlenen oyuna Steam platformu üzerinden Light Fantastik olarak ulaşabilirsiniz.

http://store.steampowered.com/app/690630/Light_Fantastik/