Ana sayfa Türkiye'den Haberler Türk Yapımı TARTARUS Yayınlandı

Türk Yapımı TARTARUS Yayınlandı

1090
Türk Yapımı TARTARUS Yayınlandı
Türk Yapımı TARTARUS Yayınlandı

Türk Yapımı TARTARUS Yayınlandı! – Hubogi Gaming İstanbul 2017 ‘de de yer alan ve fuardaki en iyi indie geliştirici yapımları arasında olan TARTARUS için uzun bekleyiş sona erdi. Oyun geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

İstanbul merkezli Abyss Gameworks tarafından geliştirilen bilim kurgu bulmaca oyunu için geliştirme sırasında Monster Notebook’ta destek sağladı. 7 kişilik bir ekipten oluşan Abyss Gamesworks TARTARUS’u Unreal 4 motoru le geliştirdi.

Oyun 2230 yılında Maden ve Araştırma Gemisi olan Tartarus’un uzayda Neptün yakınlarında yaşanan güvenlik protokolü yüzünden hayatta kalmak için köprüye ulaşmaları ve geminin Neptün’e çarpmadan önce tüm sistemleri yeniden başlatması gerekmektedir. Oyunu geminin aşçısı olan Cooper olarak oynamaya başlıyor ve tüm mürettebatı kurtarmaya çalışıyor. Fütüristik bir bilim kurgu yapımı olan oyunda amaca ulaşmak için gemiyi hacklemek gerekiyor. Bunu yapabilmek için birçok terminal geçmek ve bu terminallerdeki karmaşık ve ayrıntılı komutları doğru şekilde gerçekleştirmek gerekiyor. Sürükleyici ve gerçekten gemide hissi veren oyun sizi bütünüyle içine alıyor ve oyunu yaşatıyor.

Oyunun geliştirme sürecinde Gaming İstanbul 2017 ‘de Abyss Gameworks Pazarlama Müdürü Hüsamettin Yüzer, Monster Notebook ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Yüzer, “Öncelikle uluslararası bir marka kimliğine sahip olan Monster Notebook ile çalışmak bizim için oldukça heyecan verici.” Şeklinde konuşmuştu. Bugün Abyss Gameworks’ün yapımı TARTARUS PC platformunda Steam üzerinden satışta ve oyun severleri bekliyor. Türk oyun sektörüne TARTARUS ile önemli bir katkı sağlayan Abyss Gameworks’e teşekkür ediyoruz.