Ana sayfa Türkiye'den Haberler Türk Yazılımcılar Bir Menajerlik Oyununa İmza Attı!

Türk Yazılımcılar Bir Menajerlik Oyununa İmza Attı!

564
Türk Yazılımcılar Bir Menajerlik Oyununa İmza Attı!
Türk Yazılımcılar Bir Menajerlik Oyununa İmza Attı!

Türk Yazılımcılar Bir Menajerlik Oyununa İmza Attı! – Hubogi Tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen 9PM oyununun, bir online menajerlik oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ve Ocak 2019’dan itibaren pazara sunulacak olan oyunda Türk yazılımcıların imzası bulunuyor.

9PM adı verilen oyunda Yılmaz Vural’ın teknik adamlık kariyerinden esinlenerek yapılmış ve hikayeleştirilmiş olan oyunda oyuncular en alt amatör ligden kariyerine başlıyor. Başarılar ile üst liglere çıkan oyuncuların oynamış oldukları her lig gerçek zamanlı bir aylık sürece denk geliyor. Yılmaz Vural’ın kariyerinden esinlenen oyunun başlangıcı 1986 yılında start alıyor ve her geçen yıl grafikler ve görseller ile paralel olarak yıllar ilerliyor.

Oyunun en dikkat çeken yanlarından biri kullanıcıları hareketliliğe teşvik etmesi. Oyuncuların günlük adım sayıları oyundaki başarılarını etkiliyor. Gerçek hayatta atılan her adım oyuncuların kondisyonlarına etki ediyor.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren başlayacak olan ilk sezonu kaçırmamak için oyunu şuan Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ve içerisinde sosyal sorumluluklar bulunan oyunun App Store’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz yapılmış net bir açıklama ise bulunmuyor.