Ana sayfa Türkiye'den Haberler Türkiye Dijital Yayın Sektörü’nde BluTV ve Perdigital İşbirlikteliği Başladı

Türkiye Dijital Yayın Sektörü’nde BluTV ve Perdigital İşbirlikteliği Başladı

1485
Türkiye Dijital Yayın Sektörü
Türkiye Dijital Yayın Sektörü'nde BluTV ile Perdigital İşbirlikteliği

Türkiye dijital yayın sektörü geçtiğimiz yılın Ocak ayında Netflix’in ülkeye girmesiyle hareketlenmeye başladı. Televizyonların başında saatlerimizi geçirerek izlediğimiz dizileri artık cep telefonu ve tabletlerimizle işe giderken, eve dönerken kısacası her yerde izleme imkanı bulabiliyoruz. Buna olanak sağlayan dijital yayın siteleri de medya şirketleri tarafından kuruluyor. Son dönemde özellikle Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Nur Sürer, Serkan Keskin gibi önemli isimlerin rol aldığı Masum isimli online dizi projesiyle ön plana çıkan Doğan Medya Grubu’nun kurduğu BluTV, Netflix’in karşısında önemli bir local rakip oldu.

Türkiye Dijital Yayın Sektörü
Türkiye Dijital Yayın Sektörü’nde BluTV Sitesi

BluTV, Doğan Medya Grubu’nun internet TV ağı olarak grubun içinde ama bağımsız bir şirket ve marka ile konumlanıyor. 23 Ocak’ta yayına başlayan servis 30 canlı kanal ve 10.000 saatten fazla premium içerikle başladı. Türkiye’de TV yayıncılığı konusunda en deneyimli gruplardan biri olan Doğan Medya Grubu’nun tecrübesi ve bilgi birikimiyle kurulan BluTV, aylık 9.90 TL’ye premium üyelik alabiliyorsunuz.

Son dönemde artan proje birlikteliklerinde BluTV’nin satış kısmında bu sefer Perdigital var. Video Oyunları ve Dijital içerik platformu Perdigital, artık BluTV üyeliği satışına da başladı. Perdigital ve BluTV işbirliğinde ; TV ekranına bağlı kalmadan istenildiği zaman istenildiği yerden film ve dizi keyfi yaşamanı sağlayan BluTV üyelik kodları Perdigital Platformunda. Online oyunda ki tecrübesini farklı mecra ve içeriklerle birleştirerek kendini farklılaştıran Perdigital bir yeniliğe daha imza attı ve BluTV iş ortaklığında BluTV üyelik kod satışına başladı.

BluTV’nin karşısında yabancı Netflix‘in yanı sıra, yakın dönemde kurulan ve duyuruları başlayan Doğuş Grubu’nun PuhuTV’si de var. Dijital yayın sektörü günden günde yeni aktörlerle büyümeye devam ederken BluTV yayılım politikasına Perdigital’le olan işbirliğini ekledi. Online dizisi Masum ile de sektöre öncülük eden BluTV, Netflix’ten önce lokal bir diziyi de üyeleriyle buluşturdu. Bakalım dizi ve filmleri televizyondan çıkarıp mobil ve tablette konumlandıran dijital yayın siteleri ülkemizdeki gelişimlerini nasıl ilerletecek hep birlikte göreceğiz.