Ana sayfa Global Haberler Twitch Communities Kitleye ve İçeriğe Daha Hızlı Ulaşmak İçin Duyuruldu

Twitch Communities Kitleye ve İçeriğe Daha Hızlı Ulaşmak İçin Duyuruldu

1135
Twitch Communities
Twitch Communities Açıldı

Amazon’un canlı yayın platformu Twitch, Communities isimli yeni içeriğini duyurdu. Twitch Communities ile doğru kitlenin site içeriğini uygun şekilde keşfetmesi amaçlanıyor. Şimdilik açık beta testinde olan bölüm kullanıcıların kendilerini tanımlama biçimine özgü içerikte speedrunning, retro oyun, cosplay ve yemek pişirme gibi kategoriler bulmalarına ve oluşturmalarına yardımcı olacak. Twitch, bu yeni özelliğin kullanımında 15 30 dakikalık süreler harcanarak oluşturulabilineceğini belirtti.

Yeni gelen Twitch Communities ile Topluluklar, kullanıcıların en alakalı kitleyle bağlantı kurmasına ve izleyicilerin en çok ilgilendikleri içeriği bulmalarına yardımcı olan ilgi alanlarına veya etkinlik tabanlı alanlara kendi kendilerini organize etmelerini sağlıyor. 9 Şubat’tan itibaren uygun görülen kullanıcılar ve yayıncılar Communities’i yaratabiliyor ve keşfedebiliyorlar.

Twitch Communities
Twitch Communities

Twitch ürün pazarlama müdürü Sheila Raju “Streamerlardan ve izleyicilerimizden, speedrunning, esporlar, cosplay ve boyama gibi konular etrafında gruplaşmak istediklerini” duyduklarını belirtti. “Communities sayesinde, kullanıcılarımıza seçtikleri grupları oluşturma ve yaratıcılara kitlelerini genişletmek için başka bir güç oluşturmalarına izin vermekteyiz. Eğer ilgi çeken bir meziyetiniz varsa, Communities bu konunun yaşayıp paylaşılabileceği yerdir. ”

Twitch Communities’i oluşturmak ve yönetmek için kullanıcılara bir takım araçlar veriliyor. Community liderleri açılış sayfasını özelleştirebiliyor, denetleyicileri atayabiliyor, bir kural listesi oluşturabiliyor ve maksimum keşfedilebilirlik için mevcut yayınları öne çıkarabilir hale getirebiliyor. Bakalım Twitch, kullanıcıların şikayetleri ve istekleri doğrultusunda hazırladığı Communities içeriği ile hedeflediği memnuniyeti sağlayacak mı yoksa sistem içinde karışıklık devam edecek mi, önümüzdeki günlerde takip edeceğiz.