Ana sayfa Global Haberler Twitch ve SoundCloud Müzisyenler İçin Partner Oldu

Twitch ve SoundCloud Müzisyenler İçin Partner Oldu

204
HUBOGI-twitch-ve-soundcloud-muzisyenler-icin-partner-oldu

Twitch ve SoundCloud Müzisyenler İçin Partner Oldu! Twitch ve SoundCloud, müzik içeriği oluşturucularını canlı yayın video içeriği üretmeye ve bu içerikten para kazanmaya teşvik etmek üzere partnerlik anlaşması yaptılar.

SoundCloud aboneliği olanlar Twitch hesaplarını hızlı bir şekilde “Affiliate” statüsünde bağlayabilir, bu da abonelikler ve ücretli ifadeler ile gelir sağlar. Ağırlıklı olarak oyun içeriğine ev sahipliği yapan Twitch’in şu anda 2.2M takipçisi olan bir “Müzik ve Sahne Performansları” kategorisi var.

En iyi akış şirketlerinden ikisi, Amazon’un sahibi Twitch ve müzik paylaşım sitesi SoundCloud, COVID-19 salgının getirdiği olumsuz gelişmeler sonucu müzisyenler için gelir elde etmek için partnerlik anlaşması yaptı.

SoundCloud Pro, SoundCloud Premier ve Repost by SoundCloud hizmetleri için ödeme yapan içerik oluşturucular, Twitch hesaplarını “Affiliate” durumuna göre hızlı bir şekilde bağlayarak kanallarında reklam yayınlamaları yapabiliyorlar. Bu güzel gelişme aynı zamanda içerik oluşturulanların, müzik mağazalarına bağlantı yapmalarını ve hayranlarından bağış toplamalarını sağlar.

Twitch ve SoundCloud müzisyenleri bünyesine davet ediyor

Bu yeni partnerlik, müzik yaratıcılarını canlı konserler düzenlemeye, hayranlarla Soru-Cevap düzenlemeye veya kitle etkileşimlerine dayalı içerik oluşturmaya teşvik etti.

Normalde, bir Twitch yayıncısının 50 takipçiye ulaşma ve toplamda sekiz saat yayın yapma gibi bazı belirli koşulları doldurması gerekir. Programa erişim manuel olarak verilir ve bireysel hesaplar Twitch en iyi uygulamalarına göre kontrol edilir.

Hükümetin büyük toplantılardaki yasakları, tüm dünyada iptal edilen konserler, turlar ve festivallerle canlı müzik endüstrisini sakatladı. Turne personeli ve rezervasyon acenteleri işten çıkarmaları duyurdu, Bandcamp gibi hizmetler ise satın alınan müzikteki satış payından feragat etti. Bununla birlikte müzisyenlerin de gelir durumlarında sıkıntılar meydana gelecek ve sevenleriyle buluşamayacaklardı. Şimdi ise Twitch ve SounCloud’un bu ortaklığı sayesinde müzisyenler için bu kötü günde olumlu bir gelişme oldu!