Ana sayfa Global Haberler Twitter Unity İçin Geliştirdiği Araç İle Oyun İçi Tweet Atmanın Yolunu Açtı

Twitter Unity İçin Geliştirdiği Araç İle Oyun İçi Tweet Atmanın Yolunu Açtı

995
Twitter Unity için geliştirdiği araç
Twitter Unity için geliştirdiği araç

Twitter Unity için geliştirdiği araç ile oyun içi Tweet atmanın yolunu açtı! Twitter, Unity için SDK’sini (yazılım geliştirme kiti) güncelledi. Ücretsiz araç, geliştiricilerin oyunlarına Twitter özelliklerini uygulamasını mümkün kılacak. Örneğin artık oyuncular yeni oynadıkları oyunda yakaladıkları yüksek puanı veya başka başarıları tweet edebilecek.. Twitter Kiti ayrıca oyuncuların bir oyun içinde Twitter hesaplarına girmelerini de sağlayacak.

“Kullanıcılarınızın oturum açması ve sosyal entegrasyonlar için Twitter API’sına erişebilmeniz için, oyunlarınızın içinden Tweetler oluşturabilmelerini kolaylaştırıyor” diye açıklıyor Twitter blogunda.

Oyunlar başarılı olmak istiyorlarsa etkileşimi arttırmalı ve ulaşılabilir olmalı. Twitter’ın bu yeni özelliği, her iki konunun da yapılmasına yardımcı olabilir. Oyunculara, başarıları hakkında övünmek için bir yol verecek ve tweetlerin kendisi oyun için reklam (doğrudan bir oyuncunun arkadaşlarına) olarak hizmet edecek ve aynı zamanda da oyun oynamaya daha fazla teşvik edecek.

Benzeri bir durum Facebook’ta yıllardır devam ederken Twitter’ın mobil tarafta böyle bir etkileşim içeriği sunması geç kalınmış bir etkinlik diye düşünülebilinir. Belki ilerleyen zamanlarda Facebook’un yolunda giden Twitter ile oyunlara giriş yapabilir, kayıt da olabiliriz.