Ana sayfa Global Haberler Ubisoft Gelirlerinin Büyük Bir Bölümünü Mikro Ödemelerden Sağlıyor!

Ubisoft Gelirlerinin Büyük Bir Bölümünü Mikro Ödemelerden Sağlıyor!

623
Ubisoft Gelirlerinin Büyük Bir Bölümünü Mikro Ödemelerden Sağlıyor!
Ubisoft Gelirlerinin Büyük Bir Bölümünü Mikro Ödemelerden Sağlıyor!

Ubisoft Gelirlerinin Büyük Bir Bölümünü Mikro Ödemelerden Sağlıyor! Oyun dünyasında dijitale kayış devam ediyor. Ubisoft’ta açıkladığı rakamlar ile gelirlerinin büyük bir bölümünü buradan sağladığını gösteriyor. Ubisoft’un açıklamış olduğu bu değerlere göre DLC satışlarının kutulu oyun satışlarını geride bıraktığını gösteriyor.

Altı aylık dönem raporunu yayınlayan Ubisoft 745 milyon Euro gelir elde ettiğini açıkladı. Gelirinde en büyük katkı son yayınlamış olduğu The Crew 2 ve Far Cry 5 oyunlarından geldi. Ubisoft bu satışların %69,6’sını dijital oyun satışlarından elde ederken bu rakamın 256 milyonu oyun satışı, 262 milyonu ise DLC satışlarından yapıldığı belirtildi. Oyun içi satın almalardan gelirinin yaklaşık %35’ini sağlayan şirket bu sistem ile düşüşünü bir nebzede olsa durdurmuş diyebiliriz.

Piyasadaki en güçlü kozları olan The Crew 2 ve Far Cry 5 ile DLC satışlarına devam edecek olan Ubisoft bu sayede gelirlerini sürdürecek gibi gözüküyor. Oyun dünyasında da DLC satışlarının kutulu oyun satışlarını geçmesi sektörde mikro ödemelerin önemli bir noktaya geldiğini gösteriyor.