Ana sayfa Global Haberler Ubisoft, Station F Programının İkinci Sezonunu Başlatıyor

Ubisoft, Station F Programının İkinci Sezonunu Başlatıyor

1070
Ubisoft, Station F Programının İkinci Sezonunu Başlatıyor
Ubisoft, Station F Programının İkinci Sezonunu Başlatıyor

Fransız şirket Ubisoft, Station F programının ikinci yılında mobil AR ve blockchain teknolojisi üzerine yoğunlaşacak. Ayrıca şirket bu alanlarda start-up araştırmalarına da başladı.

Şirket Paris’te yer alan ve altı ay sürecek olan program kapsamında start-up şirketler arıyor. Programın tarihlerini de açıklayan Ubisoft, Nisan ve Eylül 2018 arasında programı gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirket bu program için hali hazırda mobil platfor için arttırılmış gerçeklik ya da blockchain deneyimine sahip teşebbüsler aradığını açıkladı.

Seçilen geliştiricilere ücretsiz olarak verilecek olan program başvuruları 31 Aralık’ta Ubisoft web sitesi üzerinden yapılacak.

Ayrıca Ubisoft cephesinden gelen bir diğer haber ise yakın zamanda Berlin de açmayı planladıkları stüdyo oldu. Açılacak stüdyonun ilk olarak Far Cry ‘a odaklanacağını ve Berlin stüdyosundan sorumlu ismin daha önce Ubisoft Blue Byte bünyesinde çalışan Istvan Tanjay olacağı açıklandı.

Tanjay, “Ubisoft Berlin’de çalışacak olmaktan ve Far Cry serisinde çalışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz” dedi. Yaklaşık 50 kişilik bir ekipten oluşacak ve bu ekibin kurulum aşamasında olduğunu ve her alanda uzmanlaşmış isimlerle çekirdek bir ekip kurmak istediklerini belirten Tanjay Ubisoft Berlin stüdyosunun yeni yılda açılması planlandığını da sözlerine ekledi.