Ana sayfa Türkiye'den Haberler Üç Bakanlık Çiftlik Bank Hakkında Hukuki İşlem Başlattı!

Üç Bakanlık Çiftlik Bank Hakkında Hukuki İşlem Başlattı!

3705
Üç Bakanlık Çiftlik Bank Hakkında Hukuki İşlem Başlattı
Üç Bakanlık Çiftlik Bank Hakkında Hukuki İşlem Başlattı

Yayınlanmasından kısa süreler geçmiş olmasına rağmen 300 binden fazla üye ve milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank için bir bakanlıktan daha inceleme haberi geldi.

Oyun genel anlamı ile internet üzerinden oynanan sanal bir çiftlik oyunu. Yatırılan paraya göre tavuk, arı ve benzeri birçok farklı hayvan satın alınabiliyor. Daha sonra iddia edilene göre bu yatırımlar üzerinden yüzde 40 ‘a yakın kazanç elde edilebiliyor.

Kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Çiftlik Bank oyununa Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan hukuki bir süreç başlatılmıştı. Bu hukuki süreçlere bir bakanlık daha eklendi. Dün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da konu hakkında işlem başlatıldığını bildirdi.

Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirme sonucunda Çiftlik Bank oyununun Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün adını kullandığı ve Çiftlik Bank’a 20-23 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan Kuala Lumpur’daki etkinlikte ödül vereceği şeklinde yalan beyanda bulunulmuş. Bakanın ödül vereceği ya da Kuala Lumpur’a gideceği bilgisinin doğru olmadığını belirten yetkililer Bakanın talimatı ile gerekli inceleme ve hukuki işlemlerin başlattıklarını da ekledi. Oyunun CEO’su Mehmet Aydın’ın resmi Twitter hesaplarından yapmış oldukları paylaşımlar ile Kuala Lumpur’da Bakandan ödül alacağı iddia ediliyor.

Oyunun geleceği ve hakkındaki gerçekler Bakanlığın incelemeleri sonunda önümüzdeki günlerde belirlenecek.