Ana sayfa Espor Uluslararası Espor Federasyonu’na Dört Yeni Ülke Katıldı

Uluslararası Espor Federasyonu’na Dört Yeni Ülke Katıldı

190
HUBOGI-uluslararasi-espor-federasyonuna-dort-yeni-ulke-katildi

Uluslararası Espor Federasyonu’na Dört Yeni Ülke Katıldı! Uluslararası Espor Federasyonu (IESF) dört ülkenin daha bünyesine katıldığını açıkladı. Bu ülkeler arasında Kolombiya, Kazakistan, Türkiye ve Ukrayna bulunuyor.

Güney Kore merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Uluslararası Espor Federasyonu, 2008 yılında kuruldu. Aynı zamanda, Asya Elektronik Spor Federasyonu ile bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Federasyon, uluslararası esporları tanıtmak için üye ülkeler adına faaliyet gösteriyor. Kurulduğu tarihten bu yana bunu dört ayrı hedefle gerçekleştirmeyi amaçlıyor;

  1. Üye sayısını artırmak, yeni ulusal espor kuruluşlarının oluşmasına yardımcı olmak
  2. Düzenlemelerin global standardizasyonu
  3. Uluslararası Espor Akademisi ile eğitim ve öğretim
  4. Espor Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak

Yeni temsil edilen dört federasyon Kolombiya’nın Federación Colombiana de Deportes Electrónicos (FEDECOLDE), Kazakistan’ın Qazaq Cybersport Federation (QCF), Türkiye’nin Turkish Esports Federation (TESFED), ve Ukrayna’nın Federation of E-Sport of Ukraine (UESF) olarak IESF’e katıldı.

Uluslararası Espor Federasyonu büyüyor

IESF, 2008 yılında faaliyet göstermeye başladığından beri, birçok ülkeyi temsil etmeyi hedefliyor. Her geçen gün temsil edilen ülkelerin sayısının çoğulmasıyla birlikte, federasyon her geçen gün büyüyor. Geçtiğimiz haftalarda ülkemizin espor federasyonu olan TESFED de Uluslararası Espor Federasyonu’na katılan ülkeler arasına girdi.

Kolombiya’yı temsil eden FEDECOLDE bu yeni gelişme için şunları söyledi: “Kolombiya ve bölgemiz için bu üyeliğe sahip olmak, espora olan becerilerimizi ve bağlılığımızı göstermek için dev bir adım olacak. Önümüzdeki 2020 IESF Espor Dünya Şampiyonası Eilat, İsrail’de  muazzam disiplini ve oyuncular sağlayacak bir ülkeyiz. ”

Kazakistan’ı temsil eden QCF ise şunları ekledi: “IESF’nin yeni bir üyesi olduğumuz için minnettarız. Bunun uzun ve başarılı ortaklığımızın başlangıcı olacağını umuyoruz. Bunu yapmak için elimizden geleni yapacağız. ”

Dört ülkenin daha eklenmesi, IESF’in toplam üye ülke sayısını 60’a çıkarırken, kuruluşun altı kıta temsil etmesini sağlıyor. Sırayla 24 ve 22 ülke olmak üzere Asya ve Avrupa federasyonun büyük bir kısmını oluşturuyor.