Ana sayfa Global Haberler Unity, Obvioos’u Satın Aldı!

Unity, Obvioos’u Satın Aldı!

268
Unity, Obvioos’u Satın Aldı!
Unity, Obvioos’u Satın Aldı!

Geçtiğimiz günlerde Unity blog sayfası üzerinden yapmış olduğu açıklamasında Obvioos’u satın aldığını duyurdu. Fransa merkezli mimarlık ve emlak alanlarında kullanılan VR renderları üzerinde çalışmalar gerçekleştiren Obvioos artık Unity çatısı altında çalışmalarına devam edecek.

3D uygulamalara herhangi bir indirme ya da gecikme süresi olmadan herhangi bir platformda erişim sağlamayı gerçekleştirilen Obvioos yapılan anlaşma sonrasında Unity bünyesinde çalışmalara devam edecek. Obvioos kurucusu ve başkanı olan Christophe Robert yaptığı açıklamada “Pazarın önemli 3D geliştiricilerinden birinin bünyesine katılarak, teknolojimizi geliştirebilir ve Unity ile yakından uyumlu hale getirebiliriz. Büyük hedefleri olan küçük bir ekibiz.” Sözlerine yer vererek heyecanlarını aktardı.

Unity için büyük önem taşıyan 3D araçların kullanım kolaylığı konusunda Obvioos hamlesi oldukça etkili olacak gibi gözüküyor. Obvioos’un geliştirmiş olduğu Furioos hizmeti adından söz ettirmeye başlamış durumda. Bu ortaklık sonucunda 3D’nin kullanım alanlarını kapsayan sektörlerde yeni gelişmeler ile karşılaşılacak gibi görünüyor.

Satın alma konusunda her iki cepheden de resmi bir rakam açıklaması gelmedi. Konu hakkında ilerleyen günlerde resmi açıklamalarında yapılması bekleniyor.