Ana sayfa Global Haberler Ünlü E Ticaret Sitesinden Oyun Sektörüne Adım

Ünlü E Ticaret Sitesinden Oyun Sektörüne Adım

1582
Ünlü E Ticaret Sitesinden Oyun Sektörüne Adım
Ünlü E Ticaret Sitesinden Oyun Sektörüne Adım

Ünlü E Ticaret Sitesinden Oyun Sektörüne Adım – Hubogi Çin merkezli ünlü e – ticaret sitesi Alibaba, EJoy’u satın aldı ve yeni oyun bölümleri kurmaya başladığını bildirdi.

Çin’de geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir ajansın haberine göre Alibaba Dijital Medya ve Eğlence Grubunun açacağı yeni oyun bölümleri ile oyun geliştirmeyi ve yeni oyunlar üretmeyi hedefliyor.

Bu bağlamda güçlü bir ekip kurmayı hedefleyen şirket, yolu ses getiren transferler yapmak olduğunu ve bunun için çalışmakta olduklarını belirtti. Bu çalışmaların bir parçası olarak da Alibaba, NetEase’deki eski baş operasyon bürosu kurucusu Zhan Zhonghui’nin başında olduğu çevrimiçi eğlence şirketi EJoy’u satın aldı. Alibaba bünyesine giren EJoy’un ürün işlemleri müdürü Chen Wei’an da Alibaba’nın yeni oyun grubu kadrosuna katıldı.

Ünlü E Ticaret Sitesinden Oyun Sektörüne Adım Haberin devamında, Alibaba’nın yerel bölge dışında dünya genelinde de bir mobil oyun dağıtımı yapmayı hedeflediğini ve bu iş için yaklaşık 145 milyon dolarlık bir yatırım ayırdığı belirtiliyor.

Oyun endüstrisinin son yıllardaki büyük artışı ve en karlı pazarlardan biri olması yatırımcıların artmasında büyük rol oynuyor. Bu kervanın en güncel ve son üyesi de Çinli e – ticaret şirketi Alibaba oldu. Büyük bir maddi destekle pazara girecek olan Alibaba, halihazırda Tencent ve NetEase’in hakim olduğu oyunların popülerliğinden yararlanmak isteyecektir.