Ana sayfa Global Haberler Uplay Türk Lirası ile Satın Almalara Açıldı

Uplay Türk Lirası ile Satın Almalara Açıldı

719
Uplay Türk Lirası ile Satın Almalara Açıldı
Uplay Türk Lirası ile Satın Almalara Açıldı

Uplay Türk Lirası ile Satın Almalara Açıldı! – Hubogi Uplay çevrimiçi mağazası geçtiğimiz günlerde Türk Lirası ile satışa başladığını duyurdu. Online oyun ve oyun içi öğe satışı yapan Uplay kütüphanesinde yer alan oyunlar Türk Lirası üzerinden satın alınabilecek.

Steam üzerinde olan bir çok oyunun Uplay kütüphanesinde de yer alması Uplay için Türk Lirası ile satışı kaçınılmaz bir hale getirdi. Ancak fiyat konusunda neredeyse aynı seviyelerde olan iki platformda oyunseverler Steam’i daha çok tercih etmekte. Uplay’in Steam karşısında daha güçlü durabilmesi için bölgesel fiyatlandırma yapmayı düşündüğü ve bu şekilde platformun daha popüler bir hal almasını planlıyor.

Uplay’in Türk Lirası fiyatlandırmasına geçmesi diğer platformları da bu uygulamayı rol model almasına ön ayak olacak gibi duruyor. Bu durum ülkemizde daha fazla oyun mağazasının Türk Lirası ile çalışması ve exclusive yapımları olan Origin ve GoG gibi platformların bölgesel fiyatlandırma ya da sabit kur üzerinden satış yapması beklentisin kuvvetlendiriyor.

Önümüzdeki günler online oyun pazarında yer alan platformların ülkemizde daha sabit, bölgesel fiyatlandırma modelleri ile yer alıp almayacağını gösterecek.