Ana sayfa Global Haberler Uplay’e Türkçe Dil Desteği Geldi

Uplay’e Türkçe Dil Desteği Geldi

1199
Uplay'e Türkçe Dil Desteği Geldi
Uplay'e Türkçe Dil Desteği Geldi

Uplaye Türkçe Dil Desteği Geldi! – Hubogi Türkiye pazarında son dönemlerde yapmış oldukları çalışmalara bir yenisini ekleyen Ubisoft dan yeni bir çalışma daha geldi. 23 Studios’un Sony oyunları başta olmak üzere yaptığı Türkçeleştirme çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. 23 Studios Ubisoft platformu Uplay’e Türkçe dil desteği ekledi.

Uplay uygulaması kurulum aşamasında dil seçenekleri arasında henüz yer almasa da Uplay uygulama içerisinde Ayarlar sayfasında Türkçe arayüz desteği yer alacak.

23 Studios’un bu çalışmasının ardından Ubisoft oyunlarında da Türkçeleştirme çalışmaları gelip gelmeyeceği merak edilen bir konu. Ubisoft’un son yıllarda Türkiye pazarı için özel çalışmalar gerçekleştiriyor ve son olarak da GiST 2018’e katılmışlardı. Bunların yanı sıra Assassin’s Creed Origins ve Far Cry 5 gibi oyun resmi tanıtımları da Türkçe altyazı seçenekleri ile ekleniyor.

Tüm bu gelişmeler bir araya toplandığında Ubisoft’un önümüzdeki dönemlerde Assassin’s Creed Origins, Far Cry 5 ve diğer Ubisoft oyunlarında Türkçe arayüz güncellemesi yapması bekleniyor.