Ana sayfa Global Haberler Ustwo Studios Yeni CEO’su Belli Oldu

Ustwo Studios Yeni CEO’su Belli Oldu

886
Ustwo Studios Yeni CEO’su Belli Oldu
Ustwo Studios Yeni CEO’su Belli Oldu

Ustwo Studios Yeni CEO’su Belli Oldu! – Hubogi Ustwo Games’in sahibi olduğu dijital ajans ve tasarım stüdyosu, şirketin küresel ajans işinin büyümesinde yardımcı olması için yeni bir CEO atadı. Ustwo Studios, CEO atamak için yapmış olduğu sekiz aylık araştırma sonucunda şirket kurucularından Matt Miller ve John Sinclair yeni CEO olarak Carsten Wierwille’i seçti.

Wierwille daha önce küresel tasarım firması olan Method’da SVP Genel Müdürü ve başka bir tasarım şirketi olan Frog’un Genel Müdürlük görevlerinde yer almıştı. Büyümeye uzun vadeli bir yaklaşım geliştirmek için Londra, New York, Malmö ve Sidney’deki küresel stüdyoların lideri olacak olan Wierwille ayrıca işin genel stratejik ve ticari performansından sorumlu olacak.

Miller Wierwille’in ekibe katılması hakkında, “Carsten doğal bir lider, ekibimize ve müşterilerimize ilham vermeye, dijital ürün ve hizmetlerde olan gelişimimizi sürdürmeyi devam ettirecektir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Şirket bünyesine CEO olarak Wierwille’nin dahil olmasıyla kurucular Miller ve Sinclair iş dünyasında yeni roller üstlenecekler. Miller, Ustwo’nın girişim şubesi Ustwo Adventure’a liderlik edecek ve aynı zamanda Monument Valley ve Monument Valley 2 gibi eleştirmenlerce beğenilen yapımların geliştirilmesinden sorumlu olan şirket Ustwo Games’e başkanlık edecek. Sinclair ise genel şirketin CEO’luğunu yaparak şirkete başkanlık edecek.

Wierwille Ustwo Studios ile çalışmaya 26 Şubat 2018 tarihinde şirketin Amerika’da bulunan New York ofisinde başlayacak.