Ana sayfa Espor Valorant, Kapalı Beta Süreci Başlıyor!

Valorant, Kapalı Beta Süreci Başlıyor!

261
Valorant, Kapalı Beta Süreci Başlıyor!

Riot Games geçtiğimiz yıl onuncu yılını kutlamak amacıyla çok büyük bir etkinlik gerçekleştirmişti. League of Legends oyununun 10. Yılı Kutlama etkinliğinde çok büyük sürprizler yapılmıştı. Runeterra evrenine bağlı olan ve olmayan yeni oyunların çıkacağı duyurulmuştu. Bunlardan ilki Runeterra evreninde geçen Legends of Runeterra geçtiğimiz aylarda çıkış yapmıştı. Şimdiyse yeni oyun için kapalı beta döneminin başlayacağı duyuruldu. Riot Games’in yaptığı duyuru ile Valorant oyununun kapalı beta sürecinin yakında başlayacağı açıklandı.

Valorant

Riot Games’in geliştirdiği Valorant, karakter tabanlı taktiksel bir nişancılık oyunu. 5’er kişiden oluşan iki takımın mücadele ettiği oyunda diğer FPS oyunlarına kıyasla pek çok detay eklenmiş durumda.

Karakter tabanlı olduğunu belirttiğimiz oyundaki ajanların kendilerine özel yetenekleri bulunuyor. Taktiksel nişancılık, doğaüstü güçlerle buluşuyor. Herkesin silahları ve özel yetenek setleri varken rüzgâr kadar hızlı birine nasıl nişan alacaksın? Rakipleri oyuna getir ve ilk ateş eden sen ol. VALORANT, tam da beklenmedik hamleler yapmaya cesareti olan gözü pek strateji uzmanlarına göre.

valorant-kapali-beta-sureci-basliyorAyrıca Riot Games bu oyunun tüm PC’lerde stabil olarak çalışabilmesi için de özel bir göstermiş. Oyunun websitesinde yer alan bilgilerde yazılanlar:

“Bir oyuna, onu hayatına sokacak kadar güvenebilmen için şunların gerekli olduğuna inanıyoruz: 128-tick sunucular, çok düşük özellikli (belki on yıllık) bilgisayarlarda bile en az 30 FPS, modern ekipmanlarda 60 ila 144+ FPS, dünya çapında büyük şehirlerdeki oyuncuların 35 ms’in altında oynamasını hedefleyen global veri merkezleri, yıllardır üzerinde takıntılı şekilde çalıştığımız bir ağ programlaması (netcode) ve anti-cheat, yani hile karşıtlığı konusunda ilk günden beri gösterdiğimiz kararlılık.”

Yapılan bu geliştirmeler sayesinde herkesin rahatça oynayabileceği bir altyapı inşa edilmiş. Valorant’ta nişancılık hassas, belirleyici ve ölümcül. Zafere ulaşmak yalnız gösterdiğin beceri ve kullandığın stratejiye bağlı olacak.

Valorant Kapalı Beta

valorant-kapali-beta-sureci-basliyorUzun zamandır beklenen Valorant, 7 Nisan 2020’de kapalı beta sürecini başlatacak. Eğer Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Türkiye ya da Avrupa’da oynuyorsanız, Kapalı Beta’ya katılma şansınız var. Maalesef şu an için bu bölgeler dışındaki oyuncuların Kapalı Beta’da oynama şansı bulunmuyor.

Kapalı Beta’ya katılabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Kapalı beta sürecine dahil olabilecek oyuncu sayısının sunucuların kapasitesi ile doğru olduğunu unutmayın. Yani kontenjan sınırlı.

Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.