Ana sayfa Global Haberler Valve, Artifact Baş Tasarımcısı ile Yollarını Ayırdı

Valve, Artifact Baş Tasarımcısı ile Yollarını Ayırdı

437
Valve, Artifact Baş Tasarımcısı ile Yollarını Ayırdı
Valve, Artifact Baş Tasarımcısı ile Yollarını Ayırdı

Valve, Artifact Baş Tasarımcısı ile Yollarını Ayırdı! Geçtiğimiz hafta yaprak dökümü yaşayan Valve, donanım ve sanal gerçeklik ekiplerinde çalışan 13 kişi ile yollarını ayırdığını açıklamıştı. Bu işten çıkarmalara Valve tarafından iki isim daha eklendi.

Artifact oyunun önemli isimlerinden olan baş tasarımcı Richard Garfield ve Magic: The Gathering oyunu çalışanlarından Skaff Elias ile yollar ayrıldı. İkili Valve çatısı altına girmeden önce Three Donkeys adını verdikleri firmalarında çalışma hayatlarına devam ediyorlardı. Artifact’ta istediğini bulamayan Valve oyundan ümidini kesmiş gibi gözüküyor.

Garfield ayrılık sonrasında şu açıklamalarda bulundu; “Oyunun piyasaya çıktığı zamanki sorunları düşününce alınan karar bizleri şaşırtmadı, ekip olarak oyun için oldukça istekliydik ve iyi bir ürün ortaya koyacağımıza inanıyorduk. Ancak baktığımızda istediğimiz noktaya ulaşamadığımızı görüyoruz.”

Valve, Artifact Baş Tasarımcısı ile Yollarını Ayırdı! Öte yandan oyunun geleceğinin ne olacağı merak konusu. Resmi Twitter sayfasından yapılan en son gönderi 22 Aralık 2018. Steam üzerinde ise oyunun en son hareketi 29 Ocak tarihinde yayınlanan yama haberi. İlerleyen zaman oyunun akıbetini gösterecek gibi gözüküyor. Ayrıca Valve tarafından da oyun hakkında resmi açıklama yapılması bekleniyor.