Ana sayfa Global Haberler Valve Steam.tv’yi Yayına Başlattı!

Valve Steam.tv’yi Yayına Başlattı!

978
Valve Steam.tv’yi Yayına Başlattı!
Valve Steam.tv’yi Yayına Başlattı!

Valve Steam.tv’yi Yayına Başlattı! – Hubogi Uzun süredir üzerinde çalıştığı ve Twitch’e rakip olacağı steam.tv’yi Valva geçtiğimiz günlerde yayın hayatına aldı. Yayın hayatına giren Steam.tv test aşamasında yanlışlıkla yayınlandığı da bilgiler arasında yer alıyor.

Steam.tv yetkilisi konu hakkında yaptığı açıklamada “Steam.tv test aşamasını şu aşamada kimsenin görmemesi gerekiyordu. Dota 2 resmi turnuvası The International’ı Steam Broadcasting üzerinde yayınlamak için sistem üzerinde güncellemeler yapıyoruz.” şeklinde konuştu. Steam.tv’nin basit özelliklere ve akıcı bir sisteme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu tasarım tam anlamı ile Valve çizgilerini yansıtıyor. Ancak önümüzdeki zamanlarda kullanıcı taleplerine göre bu tasarımda değişiklikler görebiliriz.

Valve Steam.tv’yi Yayına Başlattı! Steam.tv uygulaması şu an için sadece Dota 2’yi destekliyor. Ancak yakın zamanda Steam’de yayın desteği veren tüm oyunların Steam.tv de destekleneceğini söyleyebiliriz. Zengin bir oyun kütüphanesine sahip olan Steam’in bu uygulama ile yayın platformları arasında en büyük rakibi olan Twitch’ten birçok oyun yayıncısını çekeceğini söyleyebiliriz. Valve Steam.tv projesi olan Steam cüzdana doğrudan bağış ve destek sistemi ile daha büyük kitleleri kendi platformlarına taşımayı hedefliyor. Önümüzdeki günlerde Steam.tv’nin tam yayın hayatına geçmesi bekleniyor.