Ana sayfa Global Haberler Valve’den Yeni Kontrolcü Patent Başvurusu!

Valve’den Yeni Kontrolcü Patent Başvurusu!

154
Valve’den Yeni Kontrolcü Patent Başvurusu!
Valve’den Yeni Kontrolcü Patent Başvurusu! - HUBOGİ

Valve’den Yeni Kontrolcü Patent Başvurusu! Video oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Valve geçtiğimiz günlerde yeni bir patent başvuru yaptı. Ortaya çıkan bilgilere göre Valve bu başvuruda yeni Steam kontrolcüsünün patentini aldı. Yeni kontrolcünün Xbox-Elite görünümüne sahip olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Valve’nin yeni aldığı patent konusunda açıklamayı Tyler McVicker adlı Twitter kullanıcısı duyurdu. Yapılan başvuruya göre Xbox Elite kontrolcülerinde de olduğu gibi yeni Steam kontrolcüsünde değiştirilebilir kontrol yüzeyleri bulunacak. Xbox Elite’den farklı olarak yeni Steam kontrolcüsünde takip dörtgenlerinin çıkarılması özelliği de başvuruda dikkatleri çeken detaylar arasında yer alıyor.

Patent başvurusunda yer alan bilgilere göre yeni kontrolcü aksesuar takıldığında ise farklı kontrol türlerini de algılayabilecek. Böylece belirli zamanlarda hangi aksesuarın bağlandığıyla ilgili işlemelere izin verecek. Dikkat çeken bir diğer detay ise kontrolcünün çizimlerinden arka plakasının da benzer şekilde değiştirilebilir olması.

Tamamen patent başvuru çizimi olarak gösterilen bu kontrolcünün nihai ürün ile benzerlik göstermeyeceğini söyleyebiliriz. Genellikle başvuru sürecindeki çizimler üretime geçilen ürün ile büyük farklılıklar içerebiliyor. Bu sebeple satışa çıkacak olan yeni Steam kontrolcüsünün bambaşka bir tasarım ile karşımıza çıkacağını söylemek yanlış olmaz.

Valve’den Yeni Kontrolcü Patent Başvurusu! Kişiselleştirme konusunda büyük bir genişlik sunan Steam kontrolcülerinin yeni nesili ile nasıl bir sonuç yaratacağı da merak ediliyor. Valve’nin patent başvurusu ile adım attığı yeni kontrolcü hakkında henüz resmi açıklama ve detay bulunmuyor. Önümüzdeki dönemlerde yeni kontrolcünün tanıtımının ve detaylarının Valve tarafından resmi olarak duyurulması da bekleniyor. Valve’nin yeni kontrolcü atağı rakiplerine karşı nasıl bir sonuç yaratacağı da merak ediliyor. Microsoft’un Xbox kontrolcüleri ve Sony’nin yeni tanıttığı Dual Sense karşısında yeni Steam kontrolcüsünün şansının nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.