Ana sayfa Global Haberler Visceral Games Kapatıldı

Visceral Games Kapatıldı

1169
Visceral Games Kapatıldı
Visceral Games Kapatıldı

Bir süredir haberleri dönen ve Star Wars oyunu üzerinde çalıştığı söylenilen Visceral Games, Electronic Arts’ın yapmış olduğu resmi açıklama ile kapatılıyor.

Kaliforniya Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket 1998 yılında kurulmuştu. Kuruluş yılından itibaren belirli bir süre EA Redwood Shores adıyla tanınan ve 2008 yılında çıkarmış oldukları Dead Space oyunu ile adını Visceral Games ile değiştiren şirket şok bir karar alarak kapatılacağını belirtti. Yaklaşık 20 yıllık çalışma hayatında Dead Space serisi, Dante’s Inferno, Army of Two: The Devil’s ve Battlefield: Hardline gibi birçok başarılı yapımı oyun severlere sunmuştu.

Electronic Arts Vancouver ile birlikte yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışan şirketin birden böyle bir karar alması şaşırtıcı oldu. Bu gelişmenin ardından oyun geliştirmesi EA Vancouver üzerine kalmış gibi gözüküyor. Patrick Soderlund yaptığı açıklamada oyunun hikaye bazlı, senaryo ile ilerleyecek bir oyun olacağı gözüküyor. Electronic Arts’ın Frostbite oyun motoru ile yapımlarını üst seviyelere taşıması ile şüphesiz bu oyunda da etkileyici görseller gösterecek.

Visceral Games’in kapatılması açıklamasının dışında oyunun yapımı hakkında Electronic Arts’dan herhangi bir açıklama gelmezken oyunun başında bulunan Amy Hennig ile ilgili de nasıl bir ilerleme gösterecekleri ve çalışmaya devam edip etmeyecekleri halen belirsizliğini koruyor.