Ana sayfa Türkiye'den Haberler Wargaming’den Türk Oyuncuları Üzecek Haber Geldi!

Wargaming’den Türk Oyuncuları Üzecek Haber Geldi!

982
Wargamingden Türk Oyuncuları Üzecek Bir Karar Açıklandı
Wargamingden Türk Oyuncuları Üzecek Bir Karar Açıklandı

Wargaming’den Türk Oyuncuları Üzecek Bir Haber Geldi! – Hubogi Wargaming bugün kendisine ait olan World Of Tanks, World of Warships ve World Of Warplanes oyunlarının topluluk sayfalarında ortak şekilde Türkçe bir açıklama yaptı. Tüm oyun sayfalarından gelen açıklama aynı mesajı verse de, Türk oyuncu topluluğunun gelişim performansıyla ilgili konu sebebiyle böyle bir karar alındığı Warships tarafında daha detaylı olarak verildi. Yapılan açıklama Türk oyuncusunu üzecek bir açıklama oldu. Tüm oyunlardan yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Komutanlar,

15 Mart 2018, Perşembe gününden itibaren World of Tanks Console portalımız ve resmi Facebook sayfamızın Türkçe sürümündeki tüm faaliyetlerimizi durduracağız.

PlayStation 4, Xbox One ve Xbox 360 platformlarında World of Tanks için Türkçe oyun-içi dil desteği hâlâ mevcut olacak, dolayısıyla dünya çapındaki milyonlarca oyuncu ile savaşmaya devam edebilir ya da destansı War Stories harekâtlarına katılabilirsiniz.

Bununla birlikte, World of Tanks’daki en son gelişmeleri oyun-içi haber başlatıcımız aracılığı ile Türkçe olarak takip edebilirsiniz. World of Tanks Console Facebook sayfasının bir hayranıysanız, 15 Mart’tan itibaren otomatik olarak İngilizce sayfaya yönlendirileceksiniz.

Vermiş olduğunuz destek için sizlere teşekkür ederiz, savaş meydanında görüşmek üzere!”

İlerleyen günlerde Wargaming tarafı ile Türk oyuncuların bu durum karşısında nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Fakat böylesi büyük bir markanın Türkçe faaliyetlerini durdurma kararı Türk oyun sektörü açısından da olumsuz bir durum. Umuyoruz önümüzdeki dönemde Wargaming bu kararını tekrar gözden geçirir.